Podílové fondy GE Money Bank táhnou, lidé do nich loni investovali 1,5 miliardy

Investice klientů GE Money Bank do podílových fondů vloni vzrostly o více než 400 %. V roce 2012 do nich lidé vložili skoro 1,5 miliardy Kč. Nejčastěji investovali do GE Money Konzervativního Fondu. Vklady klientů se v něm za poslední rok zhodnotily o 4 %. Velký zájem o podílové fondy projevovali především klienti se službami Individual Banking.

„Loňský úspěch našich podílových fondů dokládá, že máme v současném prostředí nízkých úrokových sazeb zákazníkům co nabídnout. Všechny fondy, které máme v základní nabídce, v loňském roce zhodnotily investice našich klientů minimálně o 3,5 %,“ říká investiční manažer GE Money Bank Milan Tomášek. „Podílové fondy jsou ideální příležitostí pro každého, kdo má nějaké volné peníze. V podílových fondech se úspory mohou zhodnotit mnohem více, než na běžných nebo spořicích účtech. Není přitom nutné, aby investoři měli v GE Money Bank běžný účet. Pokud ho ale už mají, mohou svoje podílové fondy snadno ovládat pomocí internetového bankovnictví,“ dodává Milan Tomášek.

Investovat se dá i 300 korun
Výhodou podílových fondů GE Money Bank je, že se do nich dají investovat i malé částky. Vklady klientů mohou být jednorázové nebo pravidelné. Ke svým penězům se pak lidé dostanou prakticky kdykoli, stačí jen několik kliknutí na internetu a za pár dní je mají na svém účtu. Zákazníci s běžným účtem můžou do podílových fondů investovat snadno přes internetové bankovnictví.

Investoři mají v GE Money Bank na výběr od základní řady konzervativních fondů až po ty, které rostou velmi dynamicky. Odborníci na pobočce klientovi nabídnou nejvhodnější fond podle jeho preferencí a potřeb. Vedle základní a rozšířené rodiny podílových fondů GE Money Bank mohou zákazníci investovat i do podílových fondů třetích stran. Správci fondů investují svěřené peníze do akcií, dluhopisů nebo do světových komodit. Podílové fondy GE Money Bank fungují podle jasných pravidel a jsou pod pravidelnou kontrolou.

Základní rodina podílových fondů GE Money Bank

Mezi tři základní produkty patří i vůbec nejoblíbenější GE Money Konzervativní Fond s doporučenou dobou investování 0,5 – 2 roky. Správce fondu v tomto případě investuje svěřené prostředky do státních a podnikových dluhopisů a bankovních vkladů s krátkou zbývající dobou do splatnosti. Cílem fondu je při velmi malém riziku dosažení stabilních a atraktivních výnosů. Fond v loňském roce zhodnotil prostředky podílníků o 4 %.

GE Money Chráněný Fond investuje do dluhopisů, dalších likvidních prostředků a do světových akcií. Jeho unikátní charakteristikou je investiční strategie, která chrání před poklesem pod 90% historicky dosažené maximální hodnoty fondu. Doporučená doba investování je 3 – 5 let. Investiční strategie je založena na aktivní správě, jejímž cílem je udržovat zároveň zajímavý výnos a nízkou míru rizika. GE Money Chráněný Fond za uplynulý rok zhodnotil prostředky klientů o 3,7 %.

GE Money Balancovaný fond je vhodný pro investování na 3 a více let. Jde o smíšený fond, který v závislosti na vývoji na kapitálových trzích aktivně upravuje svoji investiční strategii. Balancovaný fond diverzifikuje vklady klientů do širokého okruhu aktiv (akcie, státní dluhopisy, korporátní dluhopisy, nástroje peněžního trhu, zlato). Za poslední rok se hodnota investic ve fondu zvedla o 5,99 %.

Pavel Zúbek,
tiskový mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com