Počet hypoték GE Capital Bank se loni zvýšil o 97 %

GE Capital Bank poskytla ke konci loňského roku 3149 hypoték v celkovém objemu 3mld. Kč. V porovnání s koncem roku 2001 došlo k růstu počtu poskytnutých hypoték o 97 % (ke konci roku 2001 činil jejich počet 1597). Objem poskytnutých hypoték se meziročně zvýšil ještě výrazněji - o 100 % (ke konci roku 2001 činil 1,5 mld. Kč).

Hypotéku použili klienti GE Capital Bank nejčastěji na koupi nemovitosti (65 % poskytnutých Hypoték loňském roce). Velký zájem však byl mezi klienty banky i o Hypotéku na výstavbu – na tento účel ji použilo 35 % klientů. Průměrná výše poskytnuté hypotéky činila 960 000 Kč.

Velká část Hypoték GE Capital Bank byla poskytnuta mladým do 36 let. Z celkového počtu jim bylo poskytnuto 60 % hypoték. Vzhledem k tomu, že mladí tvoří velkou skupinu zájemců o hypotéku chce se GE Capital Bank v tomto roce zaměřit právě na tuto skupinu a reagovat na jejich požadavky.

„GE Capital Bank chce totiž v roce 2003 rozšířit nabídku svých služeb a ještě více se tak přiblížit požadavkům jednotlivých typů zákazníků. Za podstatné považujeme rovněž to, aby její služby byly provázány s konkrétní nemovitostí, o níž se klient zajímá – proto bude hrát významnou roli v letošním roce naše spolupráce s realitními kancelářemi a developery,“ řekl Martin Techman, vedoucí hypotečního oddělení GE Capital Bank. „Naší snahou je, aby hypotéky byly pro klienty co nejdostupnější.“

Již od vstupu GE Capital Bank na hypoteční trh v květnu 2000 patří k hlavním charakteristikám tohoto produktu rychlost. Hypotéka je zpracována do pěti dnů od předání požadovaných dokumentů. Jde o standardní lhůtu vyřízení Hypotéky – bez toho, aby si banka účtovala poplatek za expresní zpracování. Hypotéka je poskytována od 300 tis. Kč a s úrokovou sazbou již od 4,99 % p. a. Doba splatnosti je 5 až 20 let.

Jan Hainz,
tiskový mluvčí GE Capital Bank