Platební karty GE Money Bank nabízejí unikátní pojištění v nouzi a asistenční služby

Nové pojistné programy na platebních kartách GE Money Bank: cestovní pojištění Komfort s širokým krytím, asistenční služby Complete Comfort a pojištění zneužití platební karty Jistota

Od konce května GE Money Bank zavádí nové pojistné programy k platebním kartám. Před nadcházející letní sezónou přichází se zásadní novinkou: cestovním pojištěním Komfort s celosvětovou platností, které se vztahuje na všechny členy domácnosti a vedle nadstandardního krytí léčebných výloh nabízí rozšířené krytí extrémních sportů, zavazadel, zrušení letu nebo zájezdu. Asistenční služby Complete Comfort klientům nabízejí rychlou pomoc v domácnosti - Home Assistance nebo služby osobního asistenta - Lifestyle Assistance. Díky novému pojištění ztráty platební karty Jistota mohou lidé zcela bezpečně a pohodlně používat platební kartu kdekoliv na světě.

Asistenční služby Complete Comfort

„Z výzkumu GE Money Bank vyplynulo, že třetina Čechů se obává havárie v domácnosti v době své nepřítomnosti kvůli dovolené. I to je jeden z důvodů proč GE Money Bank na platebních kartách nyní nabízí unikátní doplňkové pojištění pod souhrnným názvem Complete Comfort,“ řekl Viktor Houška, senior manažer pojišťovacích produktů GE Money Bank.

Pojištění asistenčních služeb Complete Comfort se skládá ze dvou oblastí připojištění, a to Home a Lifestyle Assistance. Rychlou pomoc v domácnosti, například když dojde k havárii plynu, elektriky či vody, pokrývá soubor připojištění Home Assistance. Příjezd opraváře je garantován do 60 minut. V případě, že se domácnost kvůli havárii stane neobyvatelná, kryje Home Assistance do výše 5 tisíc korun na jednu pojistnou událost také nouzové ubytování.

Lifestyle Assistance jsou služby osobního asistenta pro volný čas, které pomáhají klientům řešit každodenní události. Od objednání a doručení květin nebo dárků, rezervace oblíbené restaurace nebo vstupenek do kina, divadla, na koncert apod. Lifestyle Assistance mohou klienti využít také v souvislosti s dovolenými a cestováním a prostřednictvím operátora zjistit, objednat či zaplatit letenky, ubytování, zapůjčení vozidla a další služby. Měsíční poplatek za soubor asistenčních služeb Complete Comfort je 29 korun měsíčně, držitelé zlaté platební karty MasterCard Gold mají tyto služby zdarma.

Cestovní pojištění Komfort
„Cestovní pojištění Komfort na platebních kartách GE Money Bank je na trhu unikátní šíří pojistného krytí a výší pojistného plnění. Hrdí jsme především na širokou škálu pojištění adrenalinových sportů. Ty dnes již patří k běžným prázdninovým aktivitám, ale u většiny pojištění na trhu jsou zahrnuty ve výjimkách,“ říká Viktor Houška, senior manažer pojišťovacích produktů GE Money Bank. „V porovnání s individuálním sjednáním pojištění může cestovní pojištění Komfort od GE Money Bank ušetřit rodině tisíce korun za rok. Pojištěni jsou totiž automaticky také členové domácnosti,“ dodává Viktor Houška.

Cestovní pojištění Komfort od GE Money Bank nabízí široké krytí s vysokým plněním (viz příloha) léčebných výloh z důvodu onemocnění, ambulantních zákroků či hospitalizace. Dle výzkumu GE Money Bank se 6 z 10 Čechů obává nemoci či úrazu během dovolené a více než 40 % se bojí zrušení zájezdu, zpoždění letu nebo ztráty zavazadel. Proto GE Money Bank zahrnula jako automatickou součást svého cestovního pojištění i krytí, která nejsou na trhu zcela běžná:

 

 • Pojištění široké škály rekreačních, ale i rizikových zimních i letních sportů
 • Pojištění zrušení letu, cesty, zájezdu
 • Krytí škod na zavazadlech (včetně notebooku)
 • Pojištění se automaticky vztahuje nejen na rodinné příslušníky, ale i na osoby blízké
 • Pojištění bez omezení počtu výjezdů až na dobu 90 dnů na jednu cestu.
 • Unikátní součástí cestovního pojištění Komfort je i široké krytí extrémních sportů. Z vodních sportů kryje pojištění Komfort například surfování, rafting a sjíždění divokých řek, potápění s instruktorem, vodní motorové sporty apod. Ze zimních sportů je to například snowboarding, lyžování, rychlobruslení, jízda na saních, bobech, skibobech apod. Z dalších pojištěných adrenalinových sportů můžeme vyjmenovat vysokohorskou turistiku, horolezectví, speleologii, cyklokros, bojové sporty, skok na gumovém laně, jízdu na koni apod.

  Cestovní pojištění Komfort nabízí širokou pojistnou ochranu po celém světě za 79 korun měsíčně.

  Pojištění zneužití debetní karty Jistota
  Pojistný program Jistota od GE Money Bank nabízí 100% zabezpečení před nepříznivými následky zneužití platební karty v případě jejího odcizení nebo ztráty. Vztahuje se na všechny typy transakcí platební kartou od nákupů u obchodníka přes výběry z bankomatu, až po platby na internetu. Měsíční poplatek za pojištění zneužití platební karty Jistota od GE Money Bank je 15 korun.

  Klienti mohou využít bohatá doplňková krytí, která jsou automatickou součástí pojištění, v případě krádeže nebo ztráty osobních dokladů, klíčů, mobilního telefonu, dioptrických brýlí, multimediálního přehrávače a peněženky. Právě ztráty nebo zcizení hotovosti na dovolené se podle výzkumu GE Money Bank obává každý druhý Čech.

  Možnosti uzavření pojištění
  Všechny ze zmiňovaných pojištění si klienti mohou sjednat na kterékoliv pobočce GE Money Bank. Pojištění lze také aktivovat prostřednictvím jednoduchého formuláře přímo v Internet Bance v záložce Karty. Další možností je sjednání po telefonu na lince zákaznického servisu.


  Příloha:
   
   Pojistná ochrana programu cestovního pojištění Komfort: 
   Pojištění léčebných výloh v zahraničí 1 700 000 Kč 
   Pojištění pro případ přivolání opatrovníka 50 000 Kč 
   Pojištění osobních věcí a zavazadel 30 000 Kč 
   Pojištění zpoždění nebo zrušení letu 5 000 Kč 
   Pojištění zrušení cesty 30 000 Kč 
   Smrt následkem úrazu 500 000 Kč 
   Trvalé následky úrazu 750 000 Kč 
   Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou na zdraví 1 000 000 Kč 
   Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou na majetku 1 000 000 Kč 


  Markéta Dvořáčková,
  tisková mluvčí GE Money Bank