Placení kartami GE Money Bank je na internetu díky 3D Secure ještě bezpečnější

GE Money Bank zvyšuje bezpečnost internetových plateb svých klientů pomocí technologie 3D Secure. Při platbě kartou u obchodníků, kteří službu podporují, přijde klientům GE Money Bank jednorázové heslo prostřednictvím SMS zprávy na mobilní telefon. Získávají jistotu, že na internetu nemůže s jejich kartou zaplatit nikdo jiný. Služba funguje na všech platebních kartách GE Money Bank od 23. července a je zdarma.

„Platnost hesla je časově omezená. 3D Secure kód navíc přijde pouze na mobilní telefon, jehož číslo nám předtím potvrdí držitel platební karty. Nehrozí tak její zneužití k neoprávněným platbám,“ říká Michaela Víšková, projektová manažerka GE Money Bank. „Další výhodou služby 3D Secure je její jednoduchost a rychlost. Klienti si nemusejí pamatovat žádné heslo, protože jej vždy jen opíší ze SMS zprávy, která jim dorazí během několika vteřin,“ dodává Michaela Víšková.

„Náš nedávný průzkum společnosti GfK ale ukázal, že řada lidí ještě stále vidí nevýhodu online plateb kartou v jejich možném zneužití. Technologie SecureCode je zárukou absolutní bezpečnosti. Využívá ji většina internetových obchodníků a riziko zneužití prakticky odpadá. Technologie zvyšuje komfort i v dalších oblastech, například zrychluje registraci do digitální peněženky MasterCard Mobile na telefonech Apple a Android,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

„Online obchody jsou v Česku stále populárnější. Čím dál více našich klientů přesouvá svoje nákupy na internet. Jejich zájmu vycházíme vstříc a zavádíme prověřenou technologii, která ochrání prakticky veškeré online platby,“ říká Ondřej Hájek, inovační leader GE Money Bank.

Služba 3D Secure je k dispozici non-stop a její aktivace i zasílání hesla prostřednictvím SMS je zdarma. Klienti si zasílání SMS zpráv s 3D Secure heslem musí nejprve aktivovat, a to buď přímo při placení kartou na internetu, také v Internet Bance, na kterékoliv pobočce GE Money Bank nebo na lince Zákaznického servisu. Všechny ostatní údaje k platbě s výjimkou 3D Secure hesla najdou klienti přímo na kreditní či debetní kartě.

Placení pomocí 3D Secure podporuje většina internetových obchodů v České republice i v zahraničí. V případě, že konkrétní obchodník platby pomocí 3D Secure nevyužívá, klienti GE Money Bank mohou využít i další možnosti, jak zabezpečit svoji platební kartu. V Internet Bance či na lince Zákaznického servisu je možné kdykoliv vypínat či aktivovat:
• Všechny platby na internetu
• MO/TO transakce, se kterými se klienti setkají například při rezervaci hotelů nebo platbách u autodopravců.

GE Money Bank nabízí službu 3D Secure ke všem typům platebních karet, se kterými lze platit na internetu. Jde o kreditní karty MoneyCard Gratis, MoneyCard Plus, MoneyCard Gold (MasterCard–a od srpna 2013 i Visa ), debetní karty pro fyzické osoby nepodnikatele MasterCard Gold, MasterCard stříbrná, MasterCard Standard, Maestro, MasterCard Internet (karta se již nevydává, službou 3D Secure jsou podporovány již vydané karty) a podnikatelské debetní karty MasterCard Business Premium, MasterCard Business a Maestro Business.

Pavel Zúbek,
tiskový mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com