Petr Šaštinský byl jmenován ředitelem GE Capital Leasing, a.s.

Do funkce generálního ředitele a předsedy představenstva GE Capital Leasing Česká a Slovenská republika byl jmenován od 1. listopadu 2003 Petr Šaštinský. Radomil Štumpa, dosavadní ředitel GE Capital Leasing, byl k témuž datu jmenován ředitelem komerčního bankovnictví GE Capital Bank.

Jmenování Petra Šaštinského do funkce generálního ředitele GE Capital Leasing, a.s., je součástí strategické změny a posílení struktury GE Consumer Finance v České a Slovenské republice. Společnost tak reaguje na výrazný růst, který zaznamenala v posledních třech letech, a posiluje svoji strukturu, aby v následujících letech toto tempo růstu mohla udržet a dále zvýšit. Jmenování dosavadního ředitele marketingu do funkce generálního ředitele je navíc příkladem schopnosti GE neustále posunovat úspěšné manažery na nové, náročné funkce, aby získali další zkušenosti a podněty a tím dodali společnosti novou energii a přispěli k jejímu ještě úspěšnějšímu růstu.

„Jmenování do vedení GE Capital Leasing, a.s. je nejenom pro mě, ale i pro můj dosavadní tým velikým oceněním výsledků, kterých jsme společně dosáhli, a zároveň pro mně obrovskou výzvou. Pod vedením Radomila Štumpy naše leasingová společnost v posledních třech letech posílila pozici jedničky na trhu leasingu ojetých automobilů, se silným týmem a efektivní strategií,“ řekl Petr Šaštinský, nový generální ředitel GE Capital Leasing, a.s.

„Dnes stojíme na prahu spolupráce s největším prodejcem vozidel v České republice - společností Automobile Group. To by nám mělo v roce 2004 umožnit ještě více upevnit pozici jedničky v ojetých vozech nejen v České republice. Rovněž vyvíjíme nový program pro vracející se zákazníky, který nám umožní zvýšit nejenom počet spokojených klientů, ale i celkově zlepšit naše procesy,“ dodal Petr Šaštinský.

Petr Šaštinský vystudoval fakultu strojní na ČVUT v Praze a na VUT v Brně. V roce 1992 nastoupil do leasingové společnosti Škofin jako Administration Manager odpovědný za správu portfolia. V roce 1997 přešel do ING Leas kde se zabýval financováním velkých celků a nemovitostí. Zároveň byl prokuristou společnosti.

Od roku 2000 pracuje v GE Capital Leasing, a.s.; nejdříve jako manažer vývoje produktů a od roku 2002 jako ředitel marketingu a člen představenstva. Od 1. listopadu 2003 povede celou společnost GE Capital Leasing, a.s.

Petr Šaštinský se narodil v roce 1967 v Hradci Králové. Je ženatý a má dceru. Rád rybaří, lyžuje, hraje golf, a mezi jeho koníčky patří rychlá auta.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Leasing, a.s.