Petr Karel byl jmenován do pozice Business Development Director GE Money

Od 18. září byla v rámci GE Money rozšířena zodpovědnost Petra Karla, dosavadního ředitele divize Compliance. Do budoucna bude odpovědný také za rozvoj podnikání a vyhledávání nových příležitostí (Business Development) pro GE Money. Pro GE pracuje Petr Karel s přestávkou 5 let.

Petr Karel vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy a doktorandské studium na Vysoké školu ekonomické v Praze. Absolvoval rovněž profesní postgraduální kursy na King´s College v Londýně. Od roku 1995 působil v konsorciu mezinárodních poradenských firem, které se zabývalo konzultační činností pro Evropskou Komisi a českou vládu. Od roku 1999 pracoval pro GE Capital Bank a následně působil dva roky v Komerční bance jako regionální manažer divize speciálních obchodů. V roce 2002 přijal nabídku GE Money na pozici ředitele divize Compliance. V roce 2004 působil 6 měsíců na evropské centrále koncernu GE v Bruselu.
V roli Business Development Director bude Petr Karel hledat nové obchodní příležitosti pro rozvoj podnikání celé skupiny GE Money, a to zejména v oblastech:

* spolupráce s ostatními společnostmi GE (GE Medical, GE Real Estate..)
* spolupráce s vládou, státními organizacemi a s municipalitami
* rozvojových příležitostí a projektů v rámci kohezních a strukturálních fondů EU
* vyhledávání akvizičních příležitostí pro skupinu GE Money

Petr Karel (34 let ) bude v rámci GE Money i nadále odpovídat za řízení divize Compliance.

Mezi Petrovy zájmy patří především sport, lyžování, aktivně hraje tenis. Dále pak moderní literatura a umění první poloviny 20 století.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank