Petr Beneš se stal novým IT ředitelem GE Money

Novým ředitelem pro informační technologie GE Money pro Českou republiku a Slovensko byl jmenován Petr Beneš, který dosud působil v rámci skupiny GE Money jako projektový manažer s odpovědností za oblast IT v nově otevírané GE Money Retail Bank v Thajsku. Ve funkci IT ředitele nahradí Petr Beneš Miroslava Červenku.

„Thajsko je velmi rychle se rozvíjejícím trhem a já jsem rád, že jsem měl možnost řídit projekt zaměřený na zavedení kompletního IT řešení pro thajskou GE Money Retail Bank,“
řekl Petr Beneš, nový IT ředitel GE Money v ČR a SR. „Informační technologie jsou v současnosti jednou ze stěžejních oblastí moderního finančnictví. V GE Money v ČR a SR se chci především zaměřit na zavádění nových procesů a optimalizaci stávajících,“ dodal.

Ve skupině GE Money působí Petr Beneš již od roku 2002, kdy nastoupil do tehdejší GE Capital Bank v České republice jako projektový manažer odpovědný za zavádění bankovních systémů. V roce 2004 odešel do korporátního týmu GE, kde zodpovídal za výběr nového globálního bankovního řešení pro skupinu GE Money a jeho následnou pilotní implementaci v Thajsku. Nyní se vrací do české a slovenské GE Money na pozici ředitele IT.

Před příchodem do GE Money působil Petr Beneš v DHL (1992 - 1995) v Praze a Sydney a následně sedm let (1995 - 2002) pracoval jako konzultant ve společnosti Accenture na bankovních projektech ve střední a východní Evropě - mj. i v tehdejší GE Capital Bank.

Petr Beneš je absolventem Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, se specializací na mezinárodní obchod a mezinárodní politiku a diplomacii. Tři roky studoval také Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

Petr Beneš se narodil v Písku a letos oslavil 36 narozeniny. Je ženatý a má dvě děti. Svůj volný čas tráví nejraději právě se svou rodinou, velmi rád také sportuje - hraje především tenis a věnuje se cykloturistice. Mezi jeho další koníčky patří cestování a knihy o historii a politice.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank