Penetrace Doplňkového úvěru k hypotéce dosáhla již 5 %

Klienti GE Money Bank stále častěji projevují zájem o zřízení Doplňkového úvěru k hypotéce. Oproti hypotéce je Doplňkový úvěr neúčelový a lze jej tedy použít například na nákup vybavení bytu či domu, ale třeba i na vysněnou dovolenou. Výhodou oproti spotřebitelským úvěrům je výhodnější úroková sazba. V současnosti Doplňkového úvěru využívá již 5 % klientů, kteří mají uzavřenou hypotéku s GE Money Bank.

„Obliba Doplňkového úvěru k hypotéce roste, využívá jej stále více klientů GE Money Bank. Jde o ideální nástroj financování například vybavení nového bydlení - ale není to podmínkou, neboť úvěr je neúčelový. Průměrná financovaná částka dosahuje 296 tisíc, průměrná doba splácení je 224 měsíců,“ řekl manažer hypoték GE Money Bank Stanislav Rokos.

Doplňkový úvěr si mohou klienti sjednat k hypotečnímu úvěru - ručí za něj přitom stejnou nemovitostí, jako za hypoteční úvěr. Byť jde o neúčelový úvěr, klienti jej používají především na pořízení vybavení nemovitosti - nejčastěji jde o vybavení a zařízení bytu či domu nebo i jiné významnější investice mimo bydlení. „Přesná čísla neznáme, neboť účel skutečně klienti nedokladují,“ dodal manager hypoték Stanislav Rokos. Dobu splácení si mohou klienti zvolit v rozmezí 5 až 30 let.

Zásadní charakteristikou Doplňkového úvěru je také jednoduchost jeho vyřízení. „Díky tomu, že klient již má sjednán a schválen hypoteční úvěr, není nutný další skóring. Nemovitost je také již prověřená a schválená. Administrativně je tedy poskytnutí Doplňkového úvěru snadné a rychlé,“ podotkl Stanislav Rokos.

Doplňkový úvěr si mohou klienti zřídit k jakémukoli hypotečnímu produktu GE Money Bank buď hned na počátku spolu s hypotékou či kdykoliv později dle potřeby. GE Money Bank nabízí tři typy hypotéky - Standard, Premium a Optimum. Hypotéka Premium je určena zejména pro klienty, kteří mají zájem o střední a větší hypotéky. Tuto hypotéku získají klienti zdarma - bez poplatku za uzavření a přitom s garantovanými sazbami, které patří k nejnižším na trhu. U hypotéky Optimum klienti neplatí žádné poplatky za zpracování úvěru, ani za vedení úvěrového účtu. Veškeré náklady na hypotéku Optimum jsou plně daňově odpočitatelné. V úrokové sazbě hypotéky Optimum je již zahrnuto zvolené životní pojištění.

Úrokové sazby hypoték od GE Money Bank jsou stanoveny podle typu hypotéky, výše úvěru a fixace úrokové sazby, GE Money Bank nenabízí sazby „od“. Sazby jsou garantovány všem klientům, kteří splní podmínky scoringu.

Hypotéka naopak

GE Money Bank jako první banka na českém trhu od dubna umožňuje klientům získat schválení hypotéky ještě před výběrem nemovitosti. Prostřednictvím „Hypotéky naopak“ klient předem získá neodvolatelnou záruku výše a podmínek úvěru. „Hypotéka naopak“ od GE Money Bank umožňuje klientovi nejprve získat jistotu, že má své nové bydlení jak financovat, a poté v klidu najít tu pravou nemovitost. Od schválení maximální výše úvěru GE Money Bank klientovi po celých devět měsíců rezervuje finanční zdroje. Schválení přitom trvá pouze 3 dny a stačí doložit osobní doklady a příjmy zájemců.

GE Money Bank nedávno představila další novinku, když rozšířila možnost využití Hypotéky naopak na financování rekonstrukce bydlení. Až 30 % úvěru může přitom být klientem čerpáno na běžný účet a klient pak až zpětně dokládá využití proinvestovaných prostředků.

Na českém trhu jde o zcela unikátní produkt. Už názvem „Hypotéka naopak“ dává najevo, že jde o hypotéku s opačným postupem, než je obvyklé. U tohoto produktu si klient nejdříve zajistí zdroje a pak si vybere nemovitost - ušetří si tak celou řadu administrativních úkonů a získává jistotu pro výběr nemovitosti. Úrokové sazby i další podmínky hypotečního úvěru jsou přitom standardní.


Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank