Pachatelé loupežného přepadení v Napajedlech ihned dopadeni


Na obchodním místě GE Money Bank v Napajedlech došlo dnes k incidentu, při němž neznámí pachatelé odcizili pokladní hotovost. Celý případ se obešel bez sebemenších zranění a okamžitě jej převzala Policie České republiky. Díky jejímu skvělému zásahu byli oba pachatelé téměř na místě zadrženi a odcizená hotovost zajištěna.

Rostoucí trend přepadení obchodních míst bank se v poslední době bohužel nevyhýbá ani GE Money Bank. Od začátku dubna 2005 bylo přepadeno pět jejich obchodních míst v České republice. Díky účinným bezpečnostním systémům a úzké spolupráci s Policí České republiky byli pachatelé tří přepadení již dopadeni, z toho pachatelé dnešního přepadení obchodního místa v Napajedlech krátce po přepadení.

Dnes krátce po 11.00 hod. dopoledne došlo k loupežnému přepadení GE Money Bank v Napajedlích. Dva mladí muži v maskách a se zbraní v ruce donutili zaměstnankyni banky vydat pokladní hotovost. Poté, co získali peníze, z místa činu utekli směrem k vozidlu, které měli zaparkované nedaleko objektu banky. Přivolaná policejní hlídka za použití varovného výstřelu jednoho z pachatelů zadržela okamžitě, druhého o několik okamžiků později. Pachatelé byli umístěni do policejní cely a za trestný čin loupeže jim hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Zaměstnanci, kteří byli v době incidentu přítomni, postupovali podle standardních bezpečnostních opatření GE Money Bank. "Pracovníci na našich obchodních místech jsoupravideln ě školeni a ví, jak se v případě podobnýchincidentů zachovat. GE Money Bank má pro tyto situace vypracovaný systémbezpečnostních opatření. Díky nim a profesionálnímu chování našich zam ěstnanců nebyl nikdo zraněn," komentoval dále situaci Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank. "Rád bych poděkoval Policii České republiky za skvělou práci, díky které byli pachatelé okamžitě zadrženi a věřím, že budou také po zásluze potrestáni," dodal Rollo. Obchodní místo v Napajedlích po zbytek dne zůstane uzavřeno díky probíhajícímu vyšetřování.

Obchodní místa GE Money Bank jsou vybavena bezpečnostními systémy, které významně přispívají k identifikaci případného pachatele a zároveň znemožňují případnému pachateli odnést uloupenou částku. Díky těmto účinným systémům a úzké spolupráci s PČR byli pachatelé přepadené GE Money Bank v Polici nad Metují ze dne 11. dubna zadrženi již 14. dubna 2005 a pachatelé přepadení obchodního místa v Letovicích dne 14. dubna byli zadrženi den poté, 15. dubna 2005. K zadržení pachatelů dnešního přepadení v Napajedlích stačilo PČR jen několik minut.

GE Money Bank nadále zlepšuje své bezpečnostní systémy jak v oblasti obchodních míst, tak v oblasti bankomatů.


Eva Chaloupková,
manažerka komunikace GE Money Bank