Osobností maloobchodu roku 2010 se stal Petr Vyhnálek


Ve středu 23. března 2011 byly na slavnostním gala večeru rozdány ceny osmého ročníku GE Money Bank Obchodník roku 2010. Letos byla poprvé v historii soutěže udělena cena Osobnost maloobchodu, kterou získal Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus. Vítěz byl určen přímo během slavnostního gala večera formou hlasování hostů přítomných v sále. Generálními partnery soutěže o nejlepšího obchodníka jsou GE Money Bank a věrnostní program bene+.


O nominacích na titul Osobnost maloobchodu rozhodovala odborná porota složená ze zástupců GE Money Bank a Českého a slovenského odborného nakladatelství, partnera ocenění. Porota dopředu vybrala pět osobností z oblasti maloobchodu. Mezi těmito nominovanými obchodníky vybrali hosté vítěze této kategorie přímo v sále během slavnostního gala večera. Osobností maloobchodu se stal Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus. Nominováni byli:

 • Philip James Clarke, generální ředitel Tesco Stores Česká republika
 • Petr Hendrych, ředitel a spolumajitel pietro filipi
 • Zdeněk Juračka, předseda představenstva nákupních družstevních aliancí COOP Centrum, předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky
 • Anna Motlíková, ředitelka společnosti Steilmann
 • Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus


 • Při nominaci Petra Vyhnálka ocenila porota zpracovávání a nabídku čerstvých masných a pekárenských výrobků v každém z hypermarketů Globus. Petr Vyhnálek je navíc nejvýraznějším obhájcem a neformálním mluvčím obchodních řetězců. Patří k nejvýznamnějším kritikům zákona o tržní síle, který má být kvůli svým nedostatkům letos zrušen.

  Odbornou porotu tvořil Štefan Weber, šéfredaktor měsíčníku Moderní obchod, Petra Švecová, šéfredaktorka magazínu Textil Journal, Vladimír Plachý, jednatel a generální ředitel Českého a slovenského odborného nakladatelství, Josef Jehlík, Business Development Manager, GE Money Bank a Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank. „Rozhodování o titulu Osobnost maloobchodu bylo napínavé až do poslední chvíle. Trofej pro Osobnost maloobchodu roku 2010 si odnesl Petr Vyhnálek. Právem mu tento titul náleží, neboť se již několik let zasluhuje o rozvoj českého maloobchodu,“ říká Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank.

  Porota vybírala nominované osobnosti podle celé řady parametrů. Důležitou váhu měla osobnostní kritéria, kde se porota zaměřila na manažerský přístup, řídící schopnosti, strategické myšlení, předvídavost, schopnost určovat trendy a vůdčí osobnost. Dále se posuzoval inovativní přínos v oblasti nákupu, prodeje, distribuce, marketingu či vztahu se zákazníky. Důraz byl také kladen na úspěšně realizovaný projekt/výkon v loňském roce. Pětice nominovaných osobností byla o svých nominacích informována koncem února a následně s nimi byl natočen krátký medailonek, ve kterém každý zodpověděl otázku: Co považujete za svůj největší pracovní úspěch v roce 2010? „Během slavnostního večera byly promítány všechny medailonky a hosté na gala večeru většinou hlasů zvolili Petra Vyhnálka Osobností maloobchodu, který si na pódiu převzal trofej pro vítěze,“ dodává Roman Frkous.
  Více informací na www.obchodnik-roku.cz

  . Pavel Zúbek, tiskový mluvčí GE Money