Od ledna do května financovala GE Money Auto automobily za téměř 3 miliardy korun


Za prvních pět měsíců vzrostla celková pořizovací cena nových automobilů o 39 %


Společnost GE Money Auto, která v loňském roce financovala koncovým zákazníkům nejvíce automobilů na českém trhu, potvrdila své dobré výsledky také v pátém měsíci roku 2006. V květnu financovala 3783 vozů v celkové pořizovací ceně, která překonala hranici 727 milionů korun. Za pět měsíců letošního roku byl počet financovaných vozů 15 754, souhrnná cena dosáhla více než 2,9 miliardy korun. Společnost GE Money Auto je největší společností ve financování ojetých vozů na českém trhu. V letošním roce zaznamenala výrazný nárůst i u nových automobilů. Klienti také hojně využívali slevovou kartu Benzin Plus na čerpání pohonných hmot. Jejím prostřednictvím ušetřili od ledna do května téměř 1,5 milionu korun.

V květnu 2006 financovala společnost GE Money Auto 3783 automobilů, jejich celková pořizovací cena byla více než 727 milionů Kč. Od ledna do května letošního roku byl celkový počet financovaných vozů 15 754 a částka na jejich financování přesáhla hranici 2,9 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2005 jde v počtu vozů o šestiprocentní nárůst - ze 14 859 na 15 754, jejich celková pořizovací cena stoupla o více než 9 % - z 2,7 na 2,9 miliardy Kč. Ze všech nakoupených automobilů jich bylo 83 % financováno prostřednictvím účelového úvěru autoCREDIT. Ten je nejvyužívanějším úvěrovým produktem pro financování nákupu automobilů v České republice.

„GE Money Auto je největší společností ve financování ojetých vozů na českém trhu. Za prvních pět měsíců letošního roku jsme zaznamenali výrazný nárůst také ve financování nových automobilů. Počet financovaných nových vozů v době od ledna do května 2006 vzrostl meziročně o 33 %, celková pořizovací cena se zvýšila o 39 %,“
uvedl Petr Šaštinský, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

GE Money Auto poskytuje všem svým zákazníkům slevovou kartu Benzin Plus na čerpání pohonných hmot u čerpacích stanic Benzina a Paramo. U karet vydávaných do ledna letošního roku mohli její držitelé získat slevu 2,2 % z celkové částky, což bylo v průměru 0,65 Kč na litr pohonných hmot. Od února 2006 je úspora při využívání karty ještě vyšší - z ceny každého litru načerpané nafty či benzinu je klientovi odečtena částka 0,80 korun. Během prvních pěti měsíců využili zákazníci GE Money Auto karty Benzin Plus k natankování téměř 2,3 milionu litrů pohonných hmot při téměř 97 tisíci transakcích. Díky kartě Benzin Plus tak ušetřili téměř 1,5 milionu Kč.

Produkty společnosti GE Money Auto ocenili také finanční odborníci a publicisté v soutěži Zlatá koruna. Její Leasing s nízkou měsíční splátkou získal letos bronzovou pozici v kategorii leasingu.GE Money Auto v této soutěži získala ocenění pro své produkty již po čtvrté za sebou.

U společnosti GE Money Auto získává klient řadu zajímavých výhod. Například ti, kteří do konce letošního června uzavřou se společností GE Money Auto smlouvu na financování automobilu, získávají CCS kartu v hodnotě 5000 korun. Akce nazvaná „Benzin k moři a zpět“ je součástí letošní jarní kampaně.

Společnost GE Money Auto nabízí svým klientům nejen financování automobilů, ale také snadné a rychlé pořízení nového i ojetého motocyklu prostřednictvím produktu motoCREDIT. Jeho hlavní výhodou je rychlost - úvěrovou smlouvu lze přímo u prodejce uzavřít za půl hodiny. Zároveň s financováním je možno sjednat výhodné pojištění, které je součástí měsíčních splátek. Délka financování se jak u nových, tak ojetých motocyklů, pohybuje v rozmezí 6 - 48 měsíců.

Maximální výše úvěru u nové motorky je 300 000 korun, minimální 22 000 Kč. U nových motocyklů s pořizovací cenou do 50 000 Kč je možno financovat až 100 % jejich ceny. Výše úvěru u ojetých motocyklů se pohybuje od minimálních 25 000 korun až do 150 000 Kč. Je možné financovat motorky až do šesti let stáří. Přímá platba v této kategorii motocyklů začíná
na 20 % z pořizovací ceny.

Společnost GE Money Auto profinancovala v roce 2005 v České republice nejvíce vozů koncovým uživatelům - celkem 38 876 automobilů v souhrnné hodnotě 7,150 miliardy korun.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Auto