Objem retailových úvěrů GE Capital Bank rostl v prvních pěti měsících výrazně rychleji než trh

GE Capital Bank zaznamenala v prvních pěti měsících letošního roku dynamický nárůst zájmu o úvěry pro drobnou klientelu. Celkový objem portfolia Osobních půjček Expres (neúčelový spotřebitelský úvěr) se oproti konci loňského května zvýšil o 33 % na 11,4 miliardy korun a objem poskytnutých hypoték vzrostl o 83 % na 8,8 miliardy.

„Naše spotřebitelské úvěry a hypotéky svým meziročním růstem předčily celkový růst trhu a potvrdily tak silnou pozici GE Capital Bank v oblasti úvěrů pro drobnou klientelu. U spotřebitelských úvěrů vzrostl meziročně trh podle údajů ČNB o 13 %, u hypoték o 58 %. Objem portfolia naší Osobní půjčky Expres se přitom zvýšil o 33 % a objem poskytnutých hypoték dokonce o 83 %,“ řekl Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Capital Bank. „Velký rozdíl mezi výsledky Osobní půjčky Expres a hypoték GE Capital Bank a výsledky celého trhu je dán jejich dostupností a rychlostí vyřízení. Za důležité však považujeme i to, aby si klienti u nás půjčili pouze tak vysoký úvěr, který si budou moci dovolit splácet. Náš scoringový systém, který prověřuje bonitu žadatelů o půjčku, je jeden z nejefektivnějších na trhu. Klientům navíc poskytujeme za velmi výhodných podmínek pojištění schopnosti splácet, a to i pro případ ztráty zaměstnání. Většina našich úvěrových klientů toto pojištění uzavírá, i když není povinnou součástí půjčky,“ dodal Jan Rollo.

V období od ledna do května letošního roku poskytla GE Capital Bank 64 023 Osobních úvěrů Expres v celkové výši téměř 3,2 miliardy korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku jde o nárůst v počtu smluv o 23 %, v objemu půjček pak o 16 %. Průměrná vypůjčená částka se letos vyšplhala na 50 tisíc korun.

Ke konci května spravovala GE Capital Bank více než 342 tisíc Osobních půjček Expres v souhrnném objemu 11,4 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst počtu těchto úvěrů o 44 %, jejich objem se zvýšil o 33 %.

V průběhu prvních pěti měsíců letošního roku čerpali klienti GE Capital Bank hypotéční úvěry v objemu 1,3 miliardy korun. To představuje více než dvojnásobek celkové sumy hypoték ve stejném období loňského roku.

Celkově k 31. květnu GE Capital Bank spravovala celkem 7330 hypotéčních úvěrů v souhrnné výši 8,8 miliardy korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst počtu smluv o 73 % a celkové sumy poskytnutých úvěrů o 83 %.

 

Úvěry GE Capital Bank určují standard trhu

GE Capital Bank má na trhu spotřebitelských půjček významné místo. Nejen výší poskytnutých Osobních půjček Expres, ale i díky určování standardu kvality produktů. Jako první peněžní ústav v České republice začala GE Capital Bank poskytovat neúčelovou půjčku bez jakýchkoliv požadavků na ručení a s rozhodnutím o jejím možném poskytnutí na počkání – Osobní půjčku Expres. Zároveň byla i první bankou, která nabídla klientům možnost zažádat si o půjčku prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut. Jako první na trhu nabídla GE Capital Bank tuto cestu ke spotřebitelskému úvěru i neklientům.

Dostupnost Osobní půjčky Expres zvýšila také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou. Linka je v provozu od dubna 2003 a za první rok ji využilo více než 140 tisíc zájemců.

Pro klienty GE Capital Bank navíc funguje služba Infolimit, díky níž se každý měsíc dozví, jakou částku je jim banka ochotna okamžitě půjčit. Infolimit mohou klienti zjistit prostřednictvím Internet Banky, Mobil Banky, Telefon Banky, při osobní návštěvě pobočky GE Capital Bank a na výpisu z běžného účtu vedeného u GE Capital Bank.

Při vyřizování hypotečních úvěrů je v GE Capital Bank klientům vždy k dispozici osobní hypoteční bankéř, který jim pomůže s výběrem optimální varianty úvěru. Mezi další výhody patří i možnost výhodného pojištění schopnosti splácet, kdy v případě pracovní neschopnosti, úmrtí, úrazu či ztráty zaměstnání přebírá závazky za klienta pojišťovna.

GE Capital Bank byla v roce 2002 první bankou na českém trhu, která klientům umožnila využití hypotéčního úvěru při koupi družstevního bytu. V současnosti je možné jej použít rovněž pro financování rekreačních objektů, jakými jsou například chaty či chalupy. Za nadstandardní lze označit také možnost předčasného splácení bez jakýchkoli sankcí.

Novinkou, kterou nabízí GE Capital Bank od dubna letošního roku, je úroková sazba ve výši 2,89 p.a., která se vztahuje na hypotéky s roční fixní sazbou. Tuto jednotnou sazbu získají zájemci bez ohledu na výši hypotéky, účel hypotéky a výši financované částky k ceně nemovitosti. Sazba je garantována pro ty klienty, kteří uzavřou smlouvu do konce července.

GE Capital Bank nabízí k hypotéce také neúčelový doplňkový úvěr (obdoba tzv. americké hypotéky). Lze ho například využít pro nákup zařízení nového bydlení – banka však nijak neomezuje, na co jsou prostředky získané jeho prostřednictvím použity. Neúčelový úvěr až do výše jeden milion korun a je poskytován na období 5 až 30 let s pětiletou fixní periodou úročení. Jednotná úroková sazba je 8,49 % p. a.

 

Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Capital Bank