Objem nově poskytnutých hypoték GE Money Bank meziročně vzrostl o 57 %

 

V průběhu roku 2007 GE Money Bank zaznamenala rekordní zájem o hypoteční úvěry, když poskytla nové hypotéky v celkovém objemu 8,9 mld. korun. To v porovnání s rokem 2006 představuje 57% nárůst. Počet nových hypoték GE Money Bank se přitom meziročně zvýšil o 50 % na 5 575 úvěrů. Za výsledkem stojí všeobecný boom na trhu financování bydlení v České republice a produktové inovace v nabídce banky. V roce 2007 GE Money Bank klientům představila revoluční nabídku Refinancování hypoték a prodloužila dobu splatnosti u hypoték až na 40 let. První hypoteční novinkou v letošním roce je možnost fixace úrokové sazby i na 10 let.
Objem portfolia hypoték na konci roku 2007 přesáhl 20 mld. korun. To v meziročním srovnání znamená navýšení o 51 %. Celkový počet klientů v portfoliu vzrostl o 35 % a blíží se hranici 18 tisíc. GE Money Bank tak potvrdila dlouhodobý trend posilování postavení na tuzemském trhu hypotečních úvěrů.

„Tím, že GE Money Bank prodloužila splatnost hypoték až na 40 let, umožnila lidem snížit měsíční splátky, a pořízení vlastního bydlení tak učinila ještě dostupnější. Stále více lidí také využívá Refinancování hypoték, které jim umožňuje přefinancovat stávající hypoteční úvěr úvěrem novým s výhodnějšími podmínkami,“ říká Michal Tuček, manažer hypoték GE Money Bank. „V loňském roce jsme u našich klientů také zaznamenali velký zájem o dlouhodobé fixace úrokových sazeb. Chceme jim vyjít vstříc, a proto nově nabízíme hypotéky s fixací úrokové sazby i na 10 let,“ dodává Michal Tuček.

GE Money Bank doposud poskytovala hypoteční úvěry s fixací úrokové sazby na 1, 3 a 5 let. Více než polovina hypoték GE Money Bank je přitom nyní sjednána s fixací na pět let a pouze malá část klientů preferuje krátkodobou fixaci na jeden rok. Od února se tak banka rozhodla rozšířit parametry svých hypotečních úvěrů a umožňuje klientům získat hypotéku s fixací úrokové sazby na 10 let.

Nejvýznamnější novinkou GE Money Bank v oblasti hypoték byl v loňském roce produkt Refinancování hypoték. Hlavním důvodem, proč se klientům refinancování hypotéky vyplatí, je získání nižší úrokové sazby. V rámci Refinancování hypoték GE Money Bank aktualizuje výši hodnoty zajištění, a klient tak může výrazně ušetřit. Další podstatnou výhodou Refinancování hypoték je přizpůsobení parametrů nového úvěru aktuálním potřebám klienta. Je možné dosáhnout mnohem delší doby splatnosti, než bylo možné v době získání hypotečního úvěru, a snížit tak výši měsíčních splátek. Chce-li naopak klient svůj úvěr rychleji doplatit, může si dobu splácení zkrátit, a tím výrazně ušetřit na úrocích. GE Money Bank nabízí Refinancování hypoték všem klientům zdarma.

GE Money Bank také začala klientům nabízet Konsolidaci půjček zajištěnou nemovitostí. Banka připravila tento produkt pro ty, kteří potřebují konsolidovat částky v řádech statisíců korun a ještě potřebují hotovost navíc. Podstatný rozdíl oproti nezajištěné konsolidaci půjček je především ve výši úrokové sazby. Ta je mnohem nižší než sazba klasických spotřebitelských úvěrů.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank