Objem Expres půjček se meziročně zvýšil o více než čtvrtinu

 

GE Money Bank zaznamenala v prvním pololetí zvýšený zájem o čerpání spotřebitelských úvěrů. Objem portfolia k poslednímu červnovému dni roku 2006 představoval více než 19 miliard Kč (nárůst v meziročním srovnání o 26 %). Počet Expres půjček poskytnutých klientům k 30. červnu 2006 tak dosáhl 446 590. Za úspěchem stojí především nabídka Půjček v akci s nízkou měsíční splátkou.
V období od března do června, kdy akce probíhala, poskytla GE Money Bank celkově 68 tisíc nových Expres půjček hodnotě 4,3 mld. Kč. Zájem o Expres půjčky byl vyšší než ve stejném období roku 2005.

„Nejúspěšnější měsíce byly březen a květen. V obou přesáhl objem nových Expres půjček sumu 1,1 miliardy Kč. Tyto výsledky nás utvrzují v tom, že klienti oceňují klíčové atributy tohoto produktu - tedy rychlost zřízení a dostupnost díky nízkým měsíčním splátkám. Expres půjčka tak potvrdila pozici jednoho z nejvyhledávanějších spotřebitelských úvěrů,“ řekla Veronika Karlišová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank

Zájem o Expres půjčku posílila zejména nabídka „Půjčky v akci“, která probíhala letos od 20. února do konce měsíce června. V rámci ní banka nabídla tyto neúčelové úvěry ve výši 50, 70 a 90 tisíc Kč s garantovanými měsíčními splátkami: Expres půjčku ve výši 50 000 Kč se splatností 72 měsíců a garantovanou měsíční splátkou 999 Kč, Expres půjčku ve výši 70 000 Kč se splatností 72 měsíců a garantovanou měsíční splátkou 1399 Kč a Expres půjčku ve výši 90 000 Kč se splatností 72 měsíců a garantovanou měsíční splátkou 1799 Kč.

* * *

Expres půjčka je neúčelový úvěr, u kterého GE Money Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání - průměrně do 2 minut, do dalších 5 minut již má klient peníze na účtu. Prostřednictvím Expres půjčky si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců.

Klientům, kteří již Expres splácí, banka nabízí možnost doplnit svůj úvěr do původní výše - mohou si půjčit částku, kterou již splatili a platit stále jednu splátku, na kterou byli zvyklí.

O poskytnutí Expres půjčky mohou jak klienti GE Money Bank, tak i všichni ostatní požádat nejen na více než 200 obchodních místech banky, ale také on-line prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut. Dostupnosti Expres půjčky pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda oni osobně mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

Lze o ni také požádat prostřednictvím 406 bankomatů GE Money Bank. Na nich je klientům k dispozici služba Infolimit, která je informuje o tom, kolik peněz jim může banka okamžitě půjčit prostřednictvím Expres půjčky, kontokorentu Flexikredit a kreditní karty MoneyCard. Pokud klient zadá své telefonní číslo, kontaktuje jej nejpozději další pracovní den bankéř GE Money Bank a dohodne s ním vše potřebné. Tento způsob kontaktu mohou využít i zájemci o úvěr, kteří nejsou klienty GE Money Bank.

Klienti čerpající Expres půjčku si mohou sjednat pojištění schopnosti splácet. Klient je pojištěn od data čerpání úvěru až do jeho splacení.Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank