O spotřebitelské půjčce nejčastěji rozhodují partneři společně


Realizace větších investic bývá výsledkem společného rozhodnutí obou partnerů, ukázal to průzkum GE Money Bank. Šest z deseti lidí zažádá o spotřebitelskou půjčku až poté, co s ní souhlasí partner či partnerka. V rodinách o půjčce individuálně rozhoduje pouze 15 % oslovených. Zodpovědnost za půjčku by na sebe vzali jednotlivci nejčastěji v případě financování osobních věcí jako je studium, automobil či vybavení na sport a hobby.

„Průzkum GE Money Bank ukázal, že společnému rozhodnutí obou partnerů dávají Češi přednost, zejména pokud jde o půjčku na vybavení domácnosti, rekonstrukci nebo rodinnou dovolenou,“ říká Milan Voldřich, manažer spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. „Muži častěji rozhodují na vlastní pěst, když jde o půjčku na automobil, elektroniku nebo rozsáhlejší rekonstrukce. Ženy naopak přebírají větší zodpovědnost při půjčkách na vybavení domácnosti nebo domácí spotřebiče,“ dodává Milan Voldřich.

Od banky nebo od mamky?
Z výsledků exkluzivního průzkumu GE Money Bank dále vyplývá, že i rozhodnutí o poskytovateli půjčky dělají partneři společně. Banka je preferovaným zdrojem financování většiny účelů čerpání půjčky. Ženy častěji než muži upřednostňují půjčku od banky na financování drobnějších rekonstrukcí domova či nákup elektroniky a vybavení na sport a hobby. Muži v těchto situacích dávají častěji přednost půjčce od příbuzných (rekonstrukce, elektronika) či přátel (vybavení na sport a hobby).

Muži a ženy se také celkem zásadně liší v pohledu na půjčky určené na nákup domácích spotřebičů (pračka, lednička apod.). Zatímco ženy je vnímají spíše jako investici do budoucna (49 %), zástupci opačného pohlaví v nich častěji vidí prostředek pro zvýšení okamžitého pohodlí.

Expres půjčka s výběrem ze tří benefitů
Interní průzkumy GE Money Bank rovněž potvrzují, že klienti v rámci volby spotřebitelských půjček preferují maximální flexibilitu úvěru. V rámci současné akční nabídky se proto banka rozhodla poskytnout zájemcům o půjčku možnost vybrat si benefit dle vlastního uvážení. Nabídka platí pro žádosti o úvěr v termínu od 1. března až do 31. května 2011.

 

 

 • Odpuštění poplatku za poskytnutí a předčasné splacení půjčky
 • Zaplacení jedné splátky bankou
 • Odklad splátek o 3 měsíce

 • Expres půjčku lze získat ve výši od 30 do 600 tisíc korun, přičemž GE Money Bank nevyžaduje žádné zajištění úvěru. O poskytnutí rozhoduje banka na počkání, do 5 minut od podpisu smlouvy má klient peníze na účtu. Dobu splatnosti si zákazníci mohou standardně zvolit podle svých požadavků v délce 24 až 96 měsíců.  Průzkum pro GE Money Bank provedla společnost Ipsos Tambor začátkem února na vzorku 900 respondentů.

  ***
  Pavel Zúbek,
  tiskový mluvčí GE Money Bank