Novou ředitelkou lidských zdrojů GE Consumer Finance se stala Laila Junge

Novou ředitelkou lidských zdrojů GE Consumer Finance ČR a SR (GE Capital Bank, GE Capital Leasing a GE Capital Multiservis) se stala Laila Junge, která doposud působila jako ředitelka lidských zdrojů v GE Capital Bank Norsko. Jak sama říká, nejdůležitější je pro ní tým a jeho úspěch.

Laila Junge pracuje v General Electric (GE) již od roku 1996. Před příchodem do GE pracovala Laila Junge třináct let jako učitelka na soukromé škole v Norsku, později se stala ředitelkou školy pro uprchlíky. Pak získala místo ředitelky lidských zdrojů ve velké stavební společnosti v Německu, což pro ni byla významná zkušenost v práci s lidmi.

V roce 1996 se vrátila do Norska, kde začala její kariéra v rámci GE – nejprve působila jako ředitelka lidských zdrojů GE Capital Bank Norsko. Když v roce 1999 GE Hydro koupila společnost Kvaerner, tradičního výrobce vodních turbín, stala se Laila Junge její HR ředitelkou. Zde bylo jejím hlavním cílem implementovat GE firemní kulturu. V roce 2000 byla transformace společnosti úspěšně ukončena a Laila Junge začala pracovat v GE Medical Systems. Nakonec se vrátila zpět do GE Capital Bank Norsko, odkud přichází do České republiky.

„Přicházím ze skandinávského prostředí. Mám ráda otevřenost a upřímnost. Jdu vždy rovnou k věci. Nejdůležitější je pro mne můj tým a jeho úspěch. Nikdy bych nebyla úspěšná bez úspěšného týmu,“ řekla Laila Junge, ředitelka lidských zdrojů GE Consumer Finance Česká a Slovenská republika.

Laila Junge je vdaná, má pět dětí a tři vnoučata. Hraje na violu, má ráda vážnou i romskou hudbu a je obdivovatelka historie a architektury. Velmi ráda čte – k jejím oblíbeným autorům patří Milan Kundera.

Laila Junge nahradila ve funkci HR ředitelky Veroniku Sodomkovou, která využila možnost získat v rámci GE zkušenosti s prací v zahraničí. Přijala nabídku zastávat pozici ředitelky lidských zdrojů GE Consumer Finance v Německu. Veronika Sodomková se významně podílela během svého šestiletého působení v GE Capital Bank na budování její významné pozice v České republice. K úspěchům Veroniky Sodomkové patřilo i získání titulu „Zaměstnavatel roku 2003“, který GE Capital Bank získala loni v rámci prvního ročníku ocenění Credit Suisse Zaměstnavatel roku 2003.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank