Nové služby umožňují doplnění Expres půjčky a volbu data splátky


GE Money Bank od 20. července rozšířila služby spojené s Expres půjčkou. Klientům, kteří již Expres splácí, se nově nabízí možnost doplnit svůj úvěr do původní výše - mohou si půjčit částku, kterou již splatili a platit stále jednu splátku, na kterou byli zvyklí. Další inovací je možnost zvolit si u nových Expres půjček datum pravidelných splátek.

DOPLNĚNÍ ÚVĚRU
Hlavní novinkou, kterou GE Money Bank u Expres půjčky představila, je možnost doplnění spláceného úvěru do výše původního úvěrového rámce. Ta se otevírá klientům, kteří splatili alespoň polovinu jistiny svého úvěru (min. 15 000 Kč) a chtějí získat další prostředky bez nutnosti pořídit si další úvěr. Například klient s úvěrem ve výši 50 tisíc Kč, který již 30 tisíc Kč splatil, si může opět 30 tisíc Kč půjčit (doplnit svou stávající půjčku do původní výše 50 000 Kč) a platit stále jednu měsíční splátku.

„Pro klienty má doplnění Expres půjčky několik výhod - získají peníze na cokoli potřebují, snadno a bez zbytečných formalit (postačí občanský průkaz a druhý doklad totožnosti). Schválení smlouvy probíhá na počkání a peníze má klient k dispozici do 5 minut od podpisu smlouvy. Měsíční splátka navíc zůstává v přibližně stejné výši (pokud nedošlo ke změně, např. pokud by si klient přál svou půjčku nově pojistit nebo zvolil jiný typ pojištění), na jakou jsou zvyklí při splácení původního úvěru,“ řekla manažerka úvěrových produktů GE Money Bank Monika Königová.

Klienti mohou velmi snadno zjistit, zda a o kolik si mohou svou Expres půjčku doplnit. Tuto informaci mohou zjistit ve výpisech z běžného účtu a prostřednictvím všech kanálů přímého bankovnictví, ale i přímo na pobočce banky „Informace o možnosti doplnění Expres půjčky se stala součástí služby Infolimit. Již dříve si díky ní mohli klienti ihned zjistit, kolik peněz je jim banka připravena okamžitě půjčit prostřednictvím Expres půjčky, kontokorentu Flexikredit či kreditní karty MoneyCard. Nyní je k ní přidáno i doplnění Expres půjčky,“ dodala Monika Königová. Služba Infolimit je na českém trhu zcela unikátní. Za její zavedení na všech 365 bankomatech získala banka 3. místo v kategorii elektronického bankovnictví soutěže Zlatá koruna.

VOLBA DATA SPLÁTKY
Další inovací, kterou mají všichni klienti při uzavírání Expres půjčky, je možnost volby data pravidelné splátky úvěru. Klienti si díky tomu mohou nastavit takový termín, který např. navazuje na pravidelný příjem na účet. Expres půjčka se tak stala ještě flexibilnější než dosud. „Možnost zvolit si datum splátky nabízíme nejen u nově uzavíraných smluv, ale také v případě doplnění úvěru stávajícího,“ připomněla Monika Königová.

* * *
Expres půjčka je neúčelový úvěr, u kterého GE Money Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání - průměrně do 1,5 až 3 minut, do dalších 5 minut již má klient peníze na účtu. Prostřednictvím Expres půjčky si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců.

Lze o ni také požádat prostřednictvím 365 bankomatů GE Money Bank. Na nich je klientům k dispozici služba Infolimit, která je informuje o tom, kolik peněz jim může banka okamžitě půjčit prostřednictvím Expres půjčky, kontokorentu Flexikredit, a kreditní karty MoneyCard. Pokud klient zadá své telefonní číslo, kontaktuje jej nejpozději další pracovní den bankéř GE Money Bank a dohodne s ním vše potřebné. Tento způsob kontaktu mohou využít i zájemci o úvěr, kteří nejsou klienty GE Money Bank.

O poskytnutí Expres půjčky mohou jak klienti GE Money Bank, tak i všichni ostatní požádat nejen na 195 obchodních místech banky, ale také on-line prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut. Dostupnosti Expres půjčky pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda oni osobně mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

Klienti čerpající Expres půjčku si mohou sjednat pojištění schopnosti splácet. Klient je pojištěn od data čerpání úvěru až do jeho splacení.

Expres půjčka se v červnu tohoto roku umístila v soutěži Zlatá koruna na 2. místě v kategorii úvěrů. V kategorii elektronického bankovnictví získala 3. místo služba Infolimit na bankomatech GE Money Bank. Infolimit umožňuje klientům na všech 362 bankomatech GE Money Bank zjistit, jakou výši půjčky jim banka právě nabízí a o úvěr si mohou na bankomatu také požádat. Cílem soutěže Zlatá koruna je ocenit nejlepší finanční produkty na českém trhu. Letos se konal již třetí ročník soutěže. Hodnocení produktů přijatých do soutěže provedla nezávislá odborná porota - Finanční akademie, složená z finančních odborníků a publicistů.

Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank