Nové konto Genius umožňuje sestavit si účet a služby na míru

GE Money Bank přestavila také Genius Student s až třemi produkty za 19 Kč měsíčně

GE Money Bank uvedla na trh nové konto Genius. Klient si může konto sestavit dle svých přání z takových služeb, které opravdu chce. Kdykoli a zdarma může služby přidávat, odebírat či měnit. Za služby v rámci konta zaplatí výrazně méně, než při jejich zřizování jednotlivě. GE Money Bank také představila variantu pro studující klienty – Genius Student.

Nové konto Genius navazuje na úspěch finančních programů Genius. Zachovává jejich stavebnicový princip a více reaguje na potřeby klientů, neboť nabízí ještě flexibilnější nastavení než dříve. V rámci nastavení Genia si klient může vybrat k běžnému účtu dvě až šest služeb, a to jen podle své vůle, GE Money Bank mu žádnou nepředepisuje. Klient si tak může sestavit konto na míru podle svých požadavků. Vybírat může ze všech forem přímého bankovnictví a platebních karet – přičemž těch je možné do Konta Genius vložit více. Dále může klient využít čerpání účtu do minusu a spořící účet. Pro kompletní přehled služeb, které si klient může vybrat, viz níže.

Nové konto Genius bylo představeno v rámci lednového re-brandingu banky z GE Capital Bank na GE Money Bank. Konto Genius svými charakteristikami odpovídá všem čtyřem pilířům GE Money Bank, jimiž jsou snadnost, flexibilita, rychlost a dostupnost.

Poplatek za správu je nižší, než kdyby si zřizoval služby jednotlivě. Za variantu Konta Genius se dvěma službami zaplatí klient 79 Kč za měsíc, za každou další službu si pak připlatí jen 20 Kč měsíčně. Nyní tak klienti zaplatí za kombinaci běžného účtu a čtyř produktů 119 Kč, zatímco v předchozí generaci Genia to bylo 127 Kč – GE Money Bank tedy snížila ceny.

„Velkou výhodou Genia oproti různým produktovým balíčkům je jeho pružnost. Klient si nejen může vybrat jen takové služby, které opravdu chce a potřebuje, může je také kdykoli a zdarma přidávat, odebírat nebo měnit. Pohodlně si tak může konto přizpůsobit podle toho, jak se časem mění jeho požadavky,“ řekla ředitelka produktů pro drobné klienty Pavlína Jiříková. „Svoboda klientovy volby není nijak omezena – může si zvolit i několik stejných produktů. Například pokud má rodinu, vezme si třeba čtyři platební karty,“ dodala Pavlína Jiříková.

V poplatku za správu Genia je již zahrnuto zasílání výpisů z účtu jednou měsíčně poštou. Klient může využívat také jedinečnou službu Infolimit. Ta mu poskytne informaci, kolik je mu GE Money Bank připravena okamžitě půjčit prostřednictvím kontokorentu Flexikredit, Expres půjčky, O.K. karty či nové kreditní karty MoneyCard. Tuto informaci klient zjistí nejen na svém výpisu z účtu, ale i prostřednictvím kanálů přímého bankovnictví a na obchodním místě. Nově je tato bezplatná služba k dispozici na všech bankomatech GE Money Bank.

 

GE Money Bank představila pro studenty výhodnou variantu konta Genius – Genius Student. V rámci tohoto konta si může zákazník zvolit k běžnému účtu jednu až tři služby podle vlastního výběru, které může kdykoli a zdarma navzájem měnit, rušit či zakládat nové. Produkty, které si mohou studenti zvolit jsou stejné jako u konta Genius, a to včetně mezinárodní embosované platební karty. Konto si tak může snadno a flexibilně přizpůsobit svým měnícím se potřebám. Poplatek za správu účtu Genius Student činí vždy pouze 19 Kč měsíčně – cena nezávisí na tom, zda si klient zřídí jeden či všechny tři produkty. Genius Student je určen studentům ve věku od 15 do 24 let.

„Kromě výhodné ceny je pro studenty přínosné, že nemusejí do banky chodit s potvrzením o studiu pokaždé, když začne školní rok. Stačí potvrzení přinést jen jednou za celou dobu vedení konta. Tento krok je součástí snahy GE Money Bank o co nejmenší zatěžování klientů administrativou,“ řekl manažer depozitních produktů GE Money Bank Roman Přeučil.

Konto Genius se setkalo s velkým zájmem klientů již před téměř třemi lety, kdy jej začala GE Capital Bank nabízet. V uplynulých třech letech byl Genius několikrát inovován, aby klientům stále nabízel dostatečnou flexibilitu. Ke konci roku využívalo některou z variant Genia 205 tisíc klientů GE Money Bank.

Popis služby / Poplatek
Běžný účet (se zasíláním výpisu měsíčně poštou a službou Infolimit) + 2 služby dle klientova výběru / 79 Kč / měsíc
Za jednotlivou další službu / +20 Kč / měsíc

K běžnému účtu klienti automaticky získávají měsíční výpis z účtu a unikátní službu Infolimit. Zdarma si mohou založit také termínovaný vklad, u něhož si sami určí délku vkladu.
K tomu si mohou vybrat dva (resp. dvě) až šest z těchto produktů a služeb:

Platební karty

  • elektronická mezinárodní karta Maestro (první dva výběry v měsíci z bankomatu GE Money jsou zdarma)
  • embosovaná mezinárodní karta MasterCard Standard s cestovním pojištěním (první dva výběry v měsíci z bankomatu GE Money jsou zdarma)
  • karta pro platby na internetu MasterCard Internet

Kontokorentní úvěr Flexikredit umožňující povolené přečerpání běžného účtu

Nástroje přímého bankovnictví

  • Internet Banka
  • Mobil Banka
  • Telefon Banka

Spořící účet - účet k běžnému účtu, na který si klient může odkládat momentálně nevyužívané finanční prostředky

Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank