Nejvyšší management GE Money Bank se zapojil do vybudování stezky pro bosé

Vrcholový management společnosti GE Money Bank se v rámci aktivit GE Volunteers a ve spolupráci s občanským sdružením Ochrana fauny ČR zapojil do celosvětově rozšířeného trendu barefooting - bosování, který si klade za cíl osvětu chůze naboso. Společně ve votické pobočce Ochrana fauny ČR postavili ve čtvrtek 28. června stezku pro chůzi naboso.

Do vybudování relaxační stezky se zapojili zástupci nejvyššího managementu v čele s Ronem Boddy, ředitelem retailových produktů a marketingu. „Stezka vznikla ve Voticích ve tvaru hlemýždě a je zhruba 42 kroků dlouhá,“ přibližuje jedinečný nápad Petra Opičková, koordinátorka GE Volunteers.

Zapojení vrcholového managementu GE Money Bank v těchto obecně prospěšných projektech není novinkou. V minulosti se například podíleli na rekonstrukci jídelny, ložnic a chodeb na oddělení dětské psychiatrie v Thomayerově nemocnici, budování oplocení, úprava v okolí rybníčku a malování v Dětském centru v Sulické ulici v Praze, rekonstrukcí cvičného domu ve Sdružení postižené dítě v Táboře, malování prostor v Našem světě v Pržně a kopání základů hospicu v Brně.

Stezka byla vybudována ve spolupráci s občanským sdružením Ochrana fauny ČR. Výsledkem je vytvoření zážitkového chodníku, který obsahuje řadu různých materiálů. Pozitivní vliv chůze naboso má prokazatelné zdravotní účinky na funkci celého organizmu. Chůzí po nerovnostech, jako například po písku, štěrku či dřevěných paletách, se masírují a stimulují akupresurní body.

Díky pravidelné stimulaci, tedy chůzi bosou nohou po nerovnostech, si tak při stlačování a masáži těchto akupresurních bodů příznivě ovlivňujeme činnost vnitřních orgánů, hlavy, ale má taky dlouhodobý pozitivní vliv na trávení a v neposlední řadě na prevenci a mnohdy opomíjenou relaxaci nohou. Samotná bosá procházka tak aktivuje i činnost svalů, které běžně během chůze v botách vůbec nepoužíváme. V současnosti již existují naučné stezky pro bosé třeba ve Starých Hamrech, nebo můžete vyjít z rakouského Schrattenbergu a dojít po stezce dlouhé 5 km až do Valtic.

GE Money Bank spolupracuje s Ochranou fauny už třetí rok

Občanské sdružení Ochrana fauny ČR vzniklo v roce 1998. Posláním je od počátku ochrana volně žijících živočichů a jejich biotopů a ekologická výchova veřejnosti. Ochrana fauny se stala kulturně - společenským centrem ve Voticích. Ve výstavních prostorách tohoto areálu proběhla již nepřeberná spousta výstav. Společnost GE Money Bank s občanským sdružením spolupracuje již třetím rokem. Dobrovolníci z GE Volunteers si v minulosti vyzkoušeli například natírání voliér a kotců, přípravy dřeva na zimu, péči o handicapovaná zvířata, odstranění nežádoucí vegetace ve sklenících, stloukání ptačích budek nebo sekání a běžná údržba zahrady.

O GE Volunteers

Dobrovolnická organizace GE Volunteers je důležitou součástí společenské odpovědnosti GE Money Bank. Každý rok odpracují zaměstnanci banky, jejich rodinní příslušníci a přátele na projektech zaměřených na podporu seniorů, znevýhodněných osob, dětí, vzdělávání a životního prostředí tisíce hodin. Počet akcí realizovaných každý rok v jednotlivých regionech už daleko překročil stovku. Na přímou pomoc je navázána i pomoc finanční z grantového Programu podpory potřebných.

 

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


 

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@ge.com

nebo Servis pro media na www.gemoney.cz.