Nejoriginálnější video žáků základních škol pošle výherce na Letní školu plnou zážitků!

29. 4. 2015

Soutěž o „Letní školu Rozumíme penězům“ plnou volnočasových aktivit a zábavných vzdělávacích programů má svých sedm finalistů. Vítězné třídy budou dvě. První vyberou fanoušci facebookové stránky GE Money Bank od 1. do 7. května a o druhé třídě rozhodnou zaměstnanci banky na svém intranetu. Letní školu, která se uskuteční od 27. do 29. května, finančně podporuje GE Money Bank a organizačně ji zajistí nezisková společnost AISIS ve spolupráci s dobrovolníky z organizace GE Volunteers.

V pořadí již pátý ročník „Letní školy Rozumíme penězům“ se pomalu blíží do finále. Do soutěže o pobyt na Letní škole se mohly přihlásit všechny základní školy, které splnily dvě podmínky: jsou členy Klubu Rozumíme penězům a zároveň žáci 2. stupně těchto škol natočili a nazpívali krátké video – kramářskou píseň, která vyjadřuje jejich pohled na život ve světě financí. Na tvorbě videoklipu se musela podílet celá třída, takže si malí filmaři vyzkoušeli i trochu jiné dovednosti, než jaké se učí na hodinách. Součástí videoklipu bylo také zpracování atraktivního letáku, který text písně doplnil o fotografie nebo obrázky.

Program Letní školy Rozumíme penězům

Letošní „Letní škola Rozumíme penězům“ se uskuteční ve Svobodě nad Úpou od 27. do 29. května. Společně s žáky pojedou i dva učitelé z každé vítězné třídy.

„Děti si vyzkouší práci s turistickými GPS, aby našly kešky s tématem výukového videa, které budou natáčet. Dobrovolníci z GE Volunteers garantují odbornou správnost a úplnost informací ve videích, která jsou zaměřena na vysvětlení základních pojmů ze světa financí,“ říká Zuzana Pokorná z organizace GE Volunteers, která projekt zaštiťuje po odborné stránce. „Chybět nebude ani oblíbená diskotéka a mnoho dalších aktivit v přírodě“, dodává.

Děti se díky projektu učí hospodařit

Projekt Rozumíme penězům je ze strany učitelů velmi vítaný, protože připravuje školáky na reálné životní situace. Děti se na praktických příkladech učí plánovat rodinný rozpočet a společně se rozhodují, zda raději pojedou na dovolenou, koupí si auto nebo peníze investují. V dalších hodinách pak zjišťují, jak toto rozhodnutí ovlivní jimi řízený rozpočet v budoucnu. Učitelé považují za nejpřínosnější lekce z hospodaření domácnosti či zodpovědného zadlužování.

„Těší nás, že se děti zapojené do projektu chovají k financím ve většině případů zodpovědně a ve znalostech i řešení životních situací často dokonce předčí své rodiče“, říká Zuzana Pokorná.

O projektu Rozumíme penězům

Realizátorem projektu Rozumíme penězům je občanské sdružení AISIS, finančním expertem a jedním z tvůrců projektu je GE Money Bank. Záměrem projektu je zvýšení finanční gramotnosti školáků, snahou je naučit děti základům zodpovědného přístupu ke správě osobních financí. Dosud jím prošlo přes 21 000 žáků a finančními experty z banky bylo proškoleno téměř 2 000 učitelů. Projekt od svých počátků kontinuálně rozšiřuje základnu proškolených učitelů, ale i žáků. Především nárůst v počtu proškolených učitelů je markantní a představuje dobrou základnu pro výuku finanční gramotnosti i v budoucnu. Ambicí je rozšířit projekt do všech krajů, aby měly všechny děti v ČR možnost dozvědět se co nejvíce o tom, jak spravovat rodinný rozpočet.

Projekt Rozumíme penězům je podporován z fondů Evropské unie, státního rozpočtu ČR a ze zdrojů GE Money Bank. Více informací najdete na www.rozumimepenezum.cz.

 

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


 

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@ge.com

nebo Servis pro media na www.gemoney.cz.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5