Nabídka Osobní půjčky Expres s garantovanými splátkami je prodloužena do konce roku

Až do konce roku budou mít spotřebitelé možnost využít nabídky „Půjčka v akci!“. V rámci této akce mohou zájemci získat Osobní půjčku Expres s garantovanými splátkami ve výši 999 Kč a 1499 Kč. K rozhodnutí prodloužit akci vedl banku rekordní zájem klientů – od začátku září, kdy nabídka „Půjčka v akci!“ začala, do 22. října poskytla banka klientům nové úvěry za 1,7 mld. Kč, což je o 55 % více než vloni.

V září zahájila GE Capital Bank „Půjčku v akci!“ – nabídku Osobní půjčky Expres ve výši 50 tisíc korun s garantovanou měsíční splátkou 999 korun nebo 75 tisíc korun s garantovanou splátkou 1499 korun.

„Akce měla původně trvat do konce října, vzhledem k obrovskému zájmu klientů jsme se však rozhodli akci prodloužit až do konce roku – především před Vánoci lze očekávat, že se poptávka po „Půjčce v akci!“ ještě zvýší,“ řekla Monika Königová, manažerka Osobní půjčky Expres GE Capital Bank.

Při zvažování, zda uvést na trh „Půjčku v akci!“ GE Capital Bank vycházela z průzkumu spotřebitelských požadavků na podmínky úvěru. „Klienti preferovali spíše nižší částky a splátku v rozmezí 1000 – 1500 korun. Zvláště výše měsíční splátky se ukazovala jako klíčový faktor – právě podle ní posuzují domácnosti, jak moc je splácení zatíží,“ vysvětlil manažer spotřebitelských úvěrů GE Capital Bank Radko Šindrbal. „Proto jsme se rozhodli pro částky 50 a 75 tisíc korun a splátky 999 a 1499 korun,“ dodal Radko Šindrbal.

GE Capital Bank v rámci dalšího průzkumu zjišťovala, k jakým účelům klienti nejčastěji využívají peníze z Osobní půjčky Expres. Celkem 36 % klientů využívá peníze k rekonstrukci bytu či domu nebo k jeho koupi, 29 % pak k dovybavení domácnosti – obvykle elektronikou či nábytkem. Dalších osm procent používá peníze z Osobní půjčky Expres na koupi či opravu automobilu. „Čísla svědčí o tom, že většina lidí se chová zodpovědně a využívá peníze k pořízení věcí dlouhodobější spotřeby,“ podotkl Radko Šindrbal.

V prvních devíti měsících letošního roku došlo k dynamickému růstu zájmu klientů o Osobní půjčku Expres od GE Capital Bank. Celkový objem nově poskytnutých půjček dosáhl v tomto období celkem 5,9 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 29 %.

V období od počátku letošního roku do konce září poskytla GE Capital Bank více než 116 tisíc Osobních půjček Expres. V meziročním porovnání to představuje nárůst počtu poskytnutých úvěrů o 23 %. Ve stejném období loňského roku poskytla GE Capital Bank klientům celkem 95 tisíc půjček.

Celkové portfolio Osobních půjček Expres vzrostlo k 30.9. meziročně o 31 % na 12,4 miliardy korun. O dynamickém růstu svědčí srovnání s celkovým růstem trhu, který podle srpnových údajů České národní banky rostl o 10 %.

 

Parametry Osobní půjčky Expres

Osobní půjčka Expres je neúčelový úvěr, u kterého GE Capital Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání. Prostřednictvím Osobní půjčky Expres si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců.

Schválení Osobní půjčky Expres od GE Capital Bank trvá obvykle jen 1,5 až 3 minuty, průměrná doba od podpisu smlouvy o Osobní půjčce Expres do připsání peněz na účet klienta činí 2 hodiny.

Jednoduchost vyřízení spolu s rychlostí celého procesu - od žádosti přes schválení až po připsání peněz - dělá z Osobní půjčky Expres jeden z nejžádanějších úvěrových produktů na českém trhu. Při dotazování klientů na hlavní důvod, proč se rozhodli právě pro Osobní půjčku Expres, označila rychlost více než třetina z nich.

O poskytnutí Osobní půjčky Expres mohou jak klienti GE Capital Bank, tak i všichni ostatní požádat nejen na obchodních místech banky, ale také prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut.

Dostupnosti Osobní půjčky Expres pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

 

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank