MONETA Money Bank umožnila klientům převádět peníze v real-time kurzech

Nová služba od MONETA Money Bank FX Money šetří klientům peníze při nákupu cizí měny. Novinka umožňuje převod peněz mezi dvěma účty klienta přímo v Internet Bance. Peníze se převedou okamžitě, a finance jsou tak klientům banky ihned k dispozici. Obchodovat je možné ve všech měnách, ve kterých mají klienti založený běžný účet u MONETA Money Bank.

„Rostoucí poptávka po účtech v zahraničních měnách nás motivovala vytvořit pro naše klienty službu, která jim ušetří čas a peníze při směně peněz. Proto jsme přišli s novou službou FX Money, která zprostředkuje nákup a prodej zahraničních měn v reálném čase z pohodlí domova a s ještě výhodnějšími kurzy než na pobočce,“ říká Josef Jehlík, Business Development Manager MONETA Money Bank.

FX Money nabízí klientům banky úsporu při směně peněz díky dynamickému kurzu. Ten se totiž mění podle aktuální situace na trhu v rámci vteřin. Kurz je tak výhodnější nebo stejně výhodný jako kurz z běžného kurzovního lístku. MONETA Money Bank totiž klientům garantuje, že i při výkyvech na trhu nebude kurz ve službě FX Money nikdy horší než z kurzovního lístku.

Vzhledem k tomu, že je služba dostupná v Internet Bance, nemusí klienti chodit na pobočku banky nebo hledat nejbližší směnárnu. Z domova si tak snadno zařídí směnu peněz s výhodnějším kurzem. Transakce probíhá okamžitě a klienti mají směněné peníze ihned na svém účtu.

   Kurzovní lístek  FX Money
 Kurz EUR  27,873 Kč  26,69 Kč
 Platba při nákupu 1 000   27 873 Kč  26 690,00 Kč
 Úspora    1 183,00 Kč

Stav k 5. 1. 9:24

Jednoduchý a rychlý nákup bez poplatků

Nákup nebo prodej cizí měny je velmi jednoduchý. K tomu, aby klienti uskutečnili směnu, stačí pár kliků. Ve svojí Internet Bance si klienti s cizoměnovými účty vyberou službu FX Money a ve formuláři zvolí, mezi jakými účty peníze převedou. Následně pak určí, se kterou měnou budou obchodovat a jestli ji nakupují, nebo prodávají.

Poté zbývá pouze zadat přesnou částku a klientům se ihned objeví souhrn obchodu. V tom uvidí, kolik zaplatí nebo obdrží za výměnu peněz, jaký je aktuální kurz zvolené měny a hlavně jaká je jejich úspora oproti obchodování podle běžného kurzovního lístku.

Se službou FX Money mohou klienti MONETA Money Bank obchodovat každý pracovní den od 8:00 do 16:00. Prodávat a nakupovat mohou od 2 000 Kč až do 500 000 Kč a jejich ekvivalentu v cizích měnách. Klienti mohou vždy obchodovat v měnách, v jakých mají vedené účty, tedy CZK, GBP, EUR a USD. Nová služba FX Money navíc není nijak zpoplatněna.

Automatická aktivace služby

Službu může využívat každý klient banky s alespoň jedním běžným účtem v českých korunách a jedním v cizí měně, který využívá Internet Banku a není v debetu. FX Money se klientům MONETA Money Bank automaticky aktivuje do 24 hodin od splnění těchto podmínek.

Pokud klienti banky nemají běžný účet v cizí měně, mohou si ho zdarma založit na kterékoliv pobočce MONETA Money Bank. Banka nabízí eurové, dolarové a librové účty.

Demoverzi služby FX Money, která ukazuje výhodné real-time kurzy, si může každý vyzkoušet na stránkách MONETA Money Bank https://www.moneta.cz/fx-money

 

Lucie Leixnerová

tisková mluvčí MONETA Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Lucie Leixnerová mobil: 724 557 221, tel: 224 442 389, e-mail: lucie.leixnerova@moneta.cz

nebo Servis pro média na www.moneta.cz.