Minimálně pětina Čechů pošle letos o Vánocích příspěvek na charitu

Češi chtějí na charitu o letošních Vánocích přispět částkou až 500 korun. Ukázal to aktuální průzkum GE Money Bank. Většina dárců pošle finanční příspěvek na zdravotní a sociální služby, péči o seniory a také o lidi s handicapem.

„Lidé na charitu přispívají čím dál častěji, a to nejen o Vánocích, ale i v průběhu celého roku. Podle průzkumu polovina z těch, kteří letos pošlou vánoční finanční dar, přispívá stejnou částkou pravidelně,“ říká Milada Franek, tisková mluvčí GE Money Bank.

Letos o Vánocích chce podpořit dobročinné či jiné neziskové organizace každý pátý Čech, ukázal průzkum GE Money Bank. Většina lidí se rozhodla pro finanční dar. „Existuje nicméně řada dalších způsobů, kterými je možné přispět na charitu, nemusejí to být jen peníze. V GE Money Bank každoročně nakupujeme dárky pro dětské domovy. Letos společně kupujeme téměř 250 dárků,“ doplňuje Milada Franek.

Průzkum GE Money Bank ukázal, že lidé, kteří se chystají poslat o Vánocích peníze na charitu, přispívají často i během roku. Polovina dotázaných zhruba stejnou částkou, třetina pak připustila, že je o Vánocích štědřejší. Dalších 39 % dotázaných se ještě nerozhodlo, zda o vánocích nějak finančně přispěje. Častěji než Češi jsou ochotni přispět Moravané a také příslušníci starší generace spíše než mladí lidé. Pražané jsou zase štědřejší a darují vyšší částky.

Více než polovina letošních dárců pošle peníze na zdravotní a sociální služby. Třetina přispěje na péči seniory a handicapované, čtvrtina na krizovou a humanitární pomoc. Mladí lidé svými finančními dary podporují častěji aktivity pro mládež, životní prostředí a ekologii. Zhruba třetina dárců má již svou oblíbenou instituci, které daruje peníze pravidelně. Většina však přispívá každý rok jiné organizaci a 27 % dělí zasílané finanční prostředky mezi několik organizací současně.

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak přispět na charitu, nabízejí svým klientům GE Money Bank ve své bankomatové síti. Po přihlášení se přímo na hlavní obrazovce bankomatu objeví v nabídce menu možnost „Dar Mamma HELP“. Dárci z řad klientů GE Money Bank, kterých je více než 1,5 milionu, si poté mohou vybrat, jak vysokou částkou přispějí. V letošním roce klienti zatím na boj s rakovinou prsu přispěli částkou přes 50 000 Kč.

Na konto Mamma HELP je přeposlána 100% výše libovolné částky, kterou klient GE Money Bank určí na displeji bankomatu. Celá bankovní operace je zdarma a dar je možné uplatnit jako odpočitatelnou položku od základu daně z příjmu. Potvrzení pro daňové účely lze získat prostřednictvím internetových stránek sdružení www.mammahelp.cz.

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com