Letní škola Rozumíme penězům už pošesté!

Školáci opět natáčeli zábavná videa o světě peněz a hospodaření

 

Sedmáci ze základní školy v Chrudimi a deváťáci ze základní školy v Myslibořicích si díky svému originálnímu zapojení v soutěži Letní škola Rozumíme penězům zasloužili výhru v podobě třídenní mimoškolní aktivity. Spolu se svými učiteli si užili zábavně naučný pobyt plný poutavého programu, který probíhal od 27. do 29. května v malebném Krkonošském podhůří ve Svobodě nad Úpou.

Do v pořadí už šestého ročníku Letní školy, která učí děti zábavnou formou finanční gramotnosti, se mohly přihlásit všechny třídy základních škol, které splnily dvě podmínky: jsou členy Klubu Rozumíme penězům a zároveň žáci 2. stupně těchto tříd natočili a nazpívali krátké video – kramářskou píseň, která vyjádřila jejich pohled na život ve světě financí. Zábavně naučný pobyt finančně podpořila společnost GE Money Bank a organizačně jej zajistila nezisková společnost AISIS ve spolupráci s dobrovolníky z organizace GE Volunteers.

„Děti si během nabitého programu v prvním dni osvojily dovednosti, jako je práce s kamerou, natáčení a příprava scénáře a v neposlední řadě také prací s GPS, čehož později využily v terénu a geocachingu,“ přiblížila soutěžní úkol Stanislava Křížová z občanského sdružení AISIS a manažerka projektu Rozumíme penězům.

Získané znalosti pak například zhodnotily v druhém dni, kde se šlo tzv. naostro. Školáci byli rozděleni do pěti skupin složených z obou vítězných tříd, z nichž každá dostala za úkol zpracovat zábavnou formou přidělené téma, např. hospodaření domácnosti, svět peněz nebo výhodné nakupování. „Modelové příklady, ve kterých děti řešily hospodaření domácností, byly zvoleny záměrně, neboť zábavnou formou se dá lépe porozumět řešení budoucích životních situací,“ vysvětluje Zuzana Pokorná z organizace GE Volunteers. Hodnotila se také společná práce v týmu, která byla zaměřena na osobnostně sociální rozvoj.

O projektu Rozumíme penězům

Realizátorem projektu Rozumíme penězům je občanské sdružení AISIS, finančním expertem a jedním z tvůrců projektu je GE Money Bank. Cílovou skupinou jsou žáci základních a mateřských škol a jejich učitelé. Záměrem projektu je zvýšení finanční gramotnosti školáků, snahou je naučit děti základům zodpovědného přístupu ke správě osobních financí. Dosud jím prošlo přes 11 000 žáků a finančními experty z banky bylo proškoleno téměř 2 000 učitelů. Projekt od svých počátků kontinuálně rozšiřuje základnu proškolených učitelů, ale i žáků. Především nárůst v počtu proškolených učitelů je markantní a představuje dobrou základnu pro výuku finanční gramotnosti i v budoucnu. Ambicí je rozšířit projekt do všech krajů, aby měly všechny děti v ČR možnost dozvědět se co nejvíce o tom, jak spravovat rodinný rozpočet.

Projekt Rozumíme penězům je podporován z fondů Evropské unie, státního rozpočtu ČR a ze zdrojů GE Money Bank. Více informací najdete na www.rozumimepenezum.cz.

 

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


 

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@ge.com

nebo Servis pro media na www.gemoney.cz.