Kreditní karta na počkání

Proces, který na českém trhu dříve trval dny i týdny, mohou nyní zájemci o kreditní kartu zvládnout za několik minut. GE Money Bank jim totiž od letošního září nabízí kreditní kartu vydanou na počkání během jedné návštěvy banky. Třeba již za 25 minut od podání žádosti tak mohou noví držitelé kreditní karty začít nakupovat a čerpat její výhody. GE Money Bank touto službou reaguje mimo jiné také na výsledky exkluzivního průzkumu, ve kterém zájem o vydání karty na počkání vyjádřilo 61 % respondentů.

„Klientům vždy nabízíme inovace, kterými odpovídáme na jejich aktuální potřeby. Z našeho průzkumu vyplývá, že Češi chtějí čerpat výhody kreditní karty ihned bez dlouhého čekání na její vydání. Proto nyní přicházíme s novinkou, která tyto požadavky splňuje a nabízí zájemcům o kreditní kartu komfort okamžitého vydání,“ říká Jiří Kejla, manažer kreditních karet GE Money Bank.

Vydání kreditní karty na počkání je zdarma a zabere žadateli doslova jen několik minut. Po podání žádosti a schválení karty následuje podpis smlouvy, na jejímž základě klient okamžitě získá kreditní kartu. Tu je třeba aktivovat na některém z bankomatů GE Money Bank. Klient jednoduše vloží kartu do bankomatu, zadá šestimístné aktivační heslo a poté si zvolí vlastní PIN kód. Celý proces od podání žádosti až po aktivaci karty tak zvládne za méně než půl hodiny a kartu může začít okamžitě používat.

Na počkání nyní GE Money Bank nabízí vydání kreditních karet MoneyCard Gratis, MoneyCard Plus a MoneyCard Gold. Jedná se o nepersonalizované kreditní karty, tedy karty bez vytištěného jména a příjmení držitele. Takto vydané karty však klientovi poskytují plnohodnotný platební nástroj, kterým lze provádět všechny běžné operace jako je hotovostní i bezhotovostní čerpání či platby přes internet stejně jako u karty standardní.

Karty jsou vydávány za stejných podmínek jako karty standardní. Zájemce o kreditní kartu musí vyplnit žádost a předložit dva doklady totožnosti. Následně žádost prochází procesem schválení.

Kreditní karty na počkání v současnosti vydává 26 poboček GE Money Bank, především v obchodních centrech. Do konce ledna 2012 však zájemci budou moci o tuto službu požádat na všech pobočkách GE Money Bank po celé České republice.

Do 14 dnů od podpisu smlouvy je klientovi doručena karta standardní s personalizovaným jménem držitele, aniž by o ni musel žádat. Aktivací této karty dojde automaticky k ukončení platnosti karty vydané na počkání. V případě, že nedojde k aktivaci karty standardní, pozbývá kreditní karta na počkání platnosti uplynutím 30 dnů od její aktivace a bude automaticky blokována.

Od 1. září do 31. prosince 2011 je navíc pro klienty připravena speciální akce platná pro všechny kreditní karty Money Card Plus a MoneyCard Gold vydané v tomto období. Jejich držitelé získávají vedení těchto karet na jeden rok zdarma. Kromě tohoto budou po tři měsíce získávat odměnu ve výši 10 % hodnoty každého jejich nákupu, která jim bude připsána na jejich úvěrový účet. Tento benefit lze čerpat až do výše 500 Kč za měsíc.

Výsledky průzkumu
Z výzkumu GE Money Bank vyplývá, že vydání kreditní karty na počkání je zajímavé pro 61 % Čechů. Ve velkých městech je to dokonce 66 % jejich obyvatel. Ještě vyšší je pak toto procento u věkové skupiny 30 - 44 let, kde zájem o takovou službu projevilo 67 % respondentů.

Více informací o kreditních kartách MoneyCard lze nalézt na internetových stránkách www.gemoney.cz.

Pavel Zúbek
tiskový mluvčí GE Money Bank