Konto Dětský Genius od GE Money Bank má již 10 tisíc dětí

 

Již 10 tisíc kont Dětský Genius založili rodiče svým dětem u GE Money Bank. Od dubna 2008, kdy banka začala tento dětský účet nabízet, si jej zakládá v průměru víc než tisíc klientů měsíčně. Ke kontu již bylo vydáno přes 3 700 platebních karet Dětské Maestro. Rodiče si účet oblíbili také díky unikátnímu pojistnému programu pro děti, který je v rámci konta zdarma, a nadstandardní úrokové sazbě 2,5 % ročně při zůstatku účtu do 30 tisíc korun. Konto Dětský Genius je určené pro děti od narození do 15 let.
Platební karta Dětské Maestro „Deset tisíc spokojených zákazníků je pro nás jasný důkaz toho, že konto Dětský Genius splňuje veškerá očekávání rodičů. Jsme rádi, že je účet vnímán také jako nástroj finančního vzdělávání, což potvrzuje fakt, že jsme k němu vydali již 3 770 platebních karet Dětské Maestro," uvedl Jiří Kresl, produktový manažer depozitních produktů GE Money Bank. „Rodiče si oblíbili konta Dětský Genius také proto, že nabízejí nadstandardní roční úrokovou sazbu ve výši 2,5 procenta pro zůstatek do 30 tisíc korun, díky které mohou svým ratolestem výhodně spořit,“ dodal Jiří Kresl.

Rodiče stále častěji využívají dětské účty jako nástroj, pomocí kterého učí děti hospodařit s penězi. Proto GE Money Bank dětem v rámci účtu umožňuje provádět hotovostní vklady do 10 tisíc korun a po dovršení věku osmi let i vybírat peníze z bankomatu. Platební karta se speciálním designem je vydána se souhlasem zákonného zástupce. Od 9. února bude navíc možné prostřednictvím bankomatů dobíjet mobilní telefon. Maximální celkový limit pro výběry z bankomatů a dobíjení mobilního telefonu je dva tisíce korun za měsíc. Konkrétní výši limitu definuje vždy zákonný zástupce.

Bezplatnou součástí dětského účtu je také unikátní pojistný program Dětské pojištění. Ten zahrnuje krytí pro případ trvalé invalidity následkem úrazu dítěte s pojistnou částkou 200 tisíc korun. Zákonný zástupce může za 49 korun měsíčně sjednat navíc pojistný program Dětské pojištění Plus, který pojistnou částku navyšuje o dalších 250 tisíc korun a navíc obsahuje měsíční rentu pro dítě v případě úmrtí následkem úrazu zákonného zástupce dítěte až do 18 let věku dítěte, a to ve výši až 2 700 korun za měsíc.

Vedení konta Dětský Genius je zdarma a zahrnuje vyhotovení měsíčního výpisu a jeho zasílání poštou nebo elektronicky, jeden vklad a výběr hotovosti na obchodním místě GE Money Bank v měsíci, dva výběry z bankomatu GE Money Bank v měsíci, platební kartu a všechny příchozí transakce. Při založení účtu je potřeba složit minimální vklad ve výši 500 korun. V 15 letech automaticky převede GE Money Bank konto Dětský Genius na konto Genius Student, a to se zachováním čísla účtu.

Za každé založené konto Dětský Genius GE Money Bank navíc daruje 50 korun Českému výboru pro UNICEF. Peníze budou použity především na program Nezávadná voda, jehož cílem je umožnit dětem z rozvojových zemí přístup k pitné vodě.


Milan Kříž,
tiskový mluvčí GE Money Bank