Konsolidace půjček: nyní i pro rodiny

Sloučit půjčky až tří členů rodiny dohromady umožní druhá generace Konsolidace půjček od GE Money Bank. Jako první z velkých bank začala nabízet tento produkt již před více než pěti lety. Od té doby konsolidovala 221 tisíc smluv (v celkovém objemu 19 miliard Kč) a má tak největší podíl na trhu. GE Money Bank nyní opět jako první umožňuje rodinám optimalizovat jejich závazky společně.

„Impulzem k inovaci již dobře zavedeného produktu byli sami klienti, kteří se o možnost konsolidovat závazky i v rámci rodiny aktivně zajímali. Druhá generace Konsolidace půjček od GE Money Bank, která rodinným příslušníkům umožňuje sloučit všechny jejich půjčky do jedné, je tak do jisté míry i dílem našich zákazníků, říká Radek Ženka, manažer spotřebitelských úvěrů GE Money Bank.

Druhá generace Konsolidace půjček od GE Money Bank přináší unikátní možnost sloučení závazků jednotlivců v rámci rodiny. Členy rodiny rozumíme manžela/manželku, druha/družku, registrovaného partnera, bratra, sestru, děti či rodiče. V rámci jedné žádosti mohou být sloučeny závazky až tří spolužadatelů.

Konsolidace půjček umožňuje sloučit dohromady několik typů úvěrů, jako jsou spotřebitelské půjčky, kontokorenty, kreditní karty i půjčky splátkových společností. Maximální výše úvěru je 600 000 Kč, přičemž od 200 000 Kč je již nutné mít spolužadatele. Dobu splácení je možné rozložit až na 96 měsíců.

Nově si také klient může sám zvolit datum splátky. V průběhu splácení jej pak může kdykoliv změnit dle svých aktuálních potřeb. Konsolidaci půjček lze kdykoliv předčasně splatit, a to v plné výši nebo částečně. V případě potřeby má klient také možnost získat další finanční prostředky.

Žádost o Konsolidaci půjček probíhá zpravidla ve dvou fázích. Při první návštěvě předloží klient dva doklady totožnosti a seznámí bankéře se základními informacemi o úvěrech ke Konsolidaci. Bankéř mu na počkání připraví nabídku několika variant Konsolidace a výše úspory a pomůže mu vybrat optimální řešení.

Při druhé návštěvě je již třeba připravit si veškerou smluvní dokumentaci ke konsolidovaným úvěrům a potvrzení o příjmech (pouze u nových klientů). Klient si může vybrat jak prodloužení tak zkrácení doby splatnosti půjček a GE Money Bank za něj zdarma vyřídí veškeré papírování.


Konsolidace půjček - Příklad sloučení rodinných závazků

Pavel Zúbek
tiskový mluvčí GE Money Bank