Kocour nadělil peníze kočkám

GE Money Bank přispěla částkou 201 340 Kč na konto o.p.s. Devět životů. Banka od roku 2013 využívá ve své komunikaci naštvaného kocoura, proto se rozhodla prostřednictvím webu kocourovakoleda.cz podpořit sdružení, které se stará o opuštěné kočky.

„Za každého návštěvníka, který si přehrál kocourem nazpívanou koledu na www.kocourovakoleda.cz, jsme občanskému sdružení přispěli 5 korun. Chtěli jsme touto netradiční formou před Vánoci pobavit a zároveň udělat něco pro dobrou věc,“ říká Milada Franek, tisková mluvčí GE Money Bank.

Devět životů o.p.s.

Říká se, že kočky mají devět životů. Stejnojmenné sdružení je tu pro každý z nich. Hlavními body činnosti je péče o bezprizorní kočky, umisťování koček do nových domovů, kastrační program, zooterapie, pořádání akce Strom splněných kočičích přání. Všichni členové sdružení jsou dobrovolníci, kteří o kočky pečují ve volném čase bez nároku na odměnu.

Prvořadým cílem sdružení je snížit počet volně žijících koček na únosnou míru díky kastračnímu programu a hledat nové domovy pro opuštěné kočky. Dvakrát do roka pořádá Devět životů internetovou sbírku Strom splněných kočičích přání, které se účastní organizace z celé republiky. Minulé Vánoce do útulků putovalo kolem 1 600 000 korun. Zkušení zooterapeuti ze sdružení docházejí každý týden do domova pro seniory ve Smečně. Kočky a psi přinášejí úsměv na tváře seniorů a lidští terapeuti sem docházejí i o Vánocích, protože si s obyvateli domova vytvořili přátelské pouto. Od roku 2014 do roku 2019 je program financován z darů GE Money Bank.

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com