Klienti u GE Money Bank již zkonsolidovali úvěry v hodnotě 3,5 mld. Kč

 

Konsolidaci půjček, kterou od září loňského roku nabízí GE Money Bank, využilo do konce března 2007 již téměř 23 tisíc klientů. Celková hodnota jimi refinancovaných úvěrů dosáhla 3,5 mld. Kč. Další zájemce o Konsolidaci půjček, kterou GE Money Bank poskytuje zdarma, má oslovit právě probíhající reklamní kampaň.
S Konsolidací půjček - produktem, který klientům umožňuje spojit své nesplacené půjčky do jedné - přišla GE Money Bank loni v září jako první z velkých bank v České republice. Výhodou pro zákazníky je vedle zpřehlednění jejich finanční situace zejména výrazně nižší výsledná měsíční splátka úvěru.

„Klienti jsou s touto službou velmi spokojení, oceňují především snížení svých měsíčních splátek, zpřehlednění plateb a v neposlední řadě také to, že GE Money Bank za ně zdarma vyřídí veškerou administrativu spojenou s předčasným splacením úvěrů. Důkazem skutečnosti, že obdobný produkt na trhu velice chyběl, je dynamický nárůst počtu uzavřených smluv i objemu zkonsolidovaných úvěrů,“ uvedla Veronika Karlišová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank.

Ke konci března své půjčky zkonsolidovalo téměř 23 tisíc klientů a celkový objem zkonsolidovaných úvěrů dosáhl 3,5 mld. Kč. Průměrná částka financovaná pomocí Konsolidace půjček přesáhla v měsíci březnu 180 tisíc Kč.

GE Money Bank svůj úspěšný produkt podpoří ještě reklamní kampaní: Přivítejte se s penězi, se kterými jste již nepočítali. Splácíte více půjček, převeďte je do GE Money Bank, kde Vám je spojíme do jediné a tím výrazně ušetříte. „ Kampaň chce klienty upozornit na to, že v rámci Konsolidace půjček se jim díky jedné, nižší měsíční splátce výrazně sníží finanční zatížení a zároveň dává klientům možnost půjčit si další peníze na cokoliv. Doposud jsme takto klientům poskytli další finanční prostředky v hodnotě přesahující 1 mld. Kč,“ doplnila Veronika Karlišová.

V současnosti GE Money Bank umožňuje konsolidovat všechny neúčelové bankovní úvěry s pravidelnými měsíčními splátkami a všechny jednorázové úvěry u vybraných splátkových společností. Noví klienti mohou konsolidovat úvěry v hodnotě 30 až 150 tisíc Kč, pro stávající klienty GE Money Bank je maximální částka 250 000 korun. Klienti mají též možnost v rámci Konsolidace půjček získat další volné finanční prostředky, které mohou použít na cokoliv - například na splacení jakýchkoliv dalších závazků (kreditních karet, kontokorentů, půjček od známých apod.).

Hlavní výhody konsolidace půjček:
· Sloučení všech splátek pouze do jedné a nižší
· Kompletní vyřízení splacení úvěrů v ostatních bankách zdarma (tuto službu žádná z českých bank zákazníkům neposkytuje)
· Stačí pouze prokázat svou totožnost a na počkání banka navrhne možné varianty konsolidace
· Možnost zvolit si datum splátky dle individuálních preferencí
· Pro klienty s dostatečným příjmem je možno navýšit stávající výši úvěru

Pokud se klient rozhodne u GE Money Bank konsolidovat své úvěry, stačí mu na pobočku přinést občanský průkaz a další průkaz totožnosti (řidičský průkaz, pas, rodný list), potvrzení o výši příjmu a smluvní dokumentaci k úvěrům, které chce konsolidovat, tedy smlouvy o bankovních či splátkových úvěrech. Noví klienti předloží ještě doklad pro ověření adresy (např. SIPO, vyúčtování za telefon atd.). Pokud má klient všechny potřebné dokumenty s sebou, je možné celou konsolidaci vyřídit na počkání během jedné schůzky s bankéřem, která netrvá déle než 40 minut.

Na Konsolidaci půjček navazují i další novinky, jako např. Refinancování hypoték - další prvek zvyšující mobilitu klientů na českém bankovním trhu. Refinancování hypoték mohou zájemci využít od letošního února.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank