Klienti oceňují na Osobní půjčce Expres rychlé a jednoduché vyřízení

Podle výzkumu GE Capital Bank považují zájemci o spotřebitelský úvěr za přijatelnou dobu jejího schválení v průměru 31 minut. Na připsání peněz ze schváleného úvěru na účet jsou podle tohoto výzkumu ochotni v průměru čekat 7 dní. Rozhodnutí o úvěru trvá v GE Capital Bank průměrně 1,5 - 3 minuty, peníze má klient na svém účtu v průměru do 2 hodin. Právě rychlost chápou klienti GE Capital Bank jednou z hlavních výhod Osobní půjčky Expres.

Z průzkumu GE Capital Bank vyplývá, že dvě hodiny jsou ochotni akceptovat jako dobu schválení půjčky jen 2 % klientů, hodinu 22 %, půl hodiny pak 51 % žadatelů. Schválení úvěru do 20 minut je přijatelné pro 70 % žadatelů a 10 minut pro 83 %.

„Průměrná doba, kterou jsou klienti českých bank podle našeho výzkumu ochotni akceptovat na schválení spotřebitelské půjčky, je 31 minut,“ řekl Radko Šindrbal, manažer spotřebitelských úvěrů GE Capital Bank.

„Vyřizování Osobní půjčky Expres od GE Capital Bank trvá průměrně jen 1,5 až 3 minuty. GE Capital Bank tak splňuje i požadavky vysoce náročných klientů,“ dodává Radko Šindrbal.

Průzkum podrobně mapuje také nároky klientů na maximální dobu na poskytnutí peněz – tedy dobu od podpisu smlouvy do připsání peněz na účet. Pouze 8 % žadatelů je ochotno tolerovat 60 dní od podpisu smlouvy, 33 % považuje za maximální dobu 10 dní, 62 % pak 3 dny. Dva dny je ochotno čekat 76 % klientů, jednodenní lhůtu dá bance celkem 90 % žadatelů o úvěr. Průměrná doba, po níž jsou žadatelé o úvěr ochotni čekat dosahuje 7 dnů.

Průměrná doba od schválení Osobní půjčky Expres od GE Capital Bank po připsání peněz na účet klienta činí 2 hodiny.

„Jednoduchost vyřízení spolu s rychlostí celého procesu od žádosti přes schválení až po připsání peněz považují naši klienti za jednu z hlavních předností Osobní půjčky Expres. Když jsme dotazovali naše klienty na hlavní důvod, proč se rozhodli právě pro Osobní půjčku Expres, označila rychlost více než třetina z nich,“ řekl Radko Šindrbal.

Osobní půjčka Expres je neúčelový úvěr u nějž GE Capital Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí umí banka rozhodnout na počkání. Prostřednictvím Osobní půjčky Expres si mohou klienti půjčit 30 – 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50 a 60 měsíců.

O poskytnutí Osobní půjčky Expres mohou jak klienti GE Capital Bank, tak i všichni ostatní požádat prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut.

Dostupnosti Osobní půjčky Expres pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

GE Capital Bank svým klientům poskytuje i službu Infolimit. Jejím prostřednictvím se mohou průběžně informovat, jak velkou půjčku jim může banka v daném okamžiku nabídnout. Na začátku každého měsíce jsou automaticky vyhodnoceny informace, které má banka o běžném účtu daného klienta a na jejich základě je klientovi nabídnuta aktuální výše půjčky, kterou je mu GE Capital Bank připravena kdykoli poskytnout. Tyto informační limity jsou platné vždy po dobu následujícího kalendářního měsíce a jejich výši si klient může zjistit prostřednictvím Internet Banky, Mobil Banky, Telefon Banky, při osobní návštěvě obchodního místa GE Capital Bank a na výpisu z běžného účtu vedeného u GE Capital Bank.

V průběhu prvních šesti měsíců letošního roku poskytla GE Capital Bank nové Osobní půjčky Expres v celkovém objemu 3,8 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2003 vzrostl objem nově poskytnutých Osobních půjček Expres o 24 %. Celkové portfolio činilo k 30. červnu celkem 11,6 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o 30 %.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank