Klienti očekávají od GE Money Bank především kvalitní a rychlý servis

Klienti českých bankovních ústavů považují kvalitní služby za rozhodující faktor své spokojenosti. Těmi míní především rychlé a jednoduché postupy, dostupné pobočky a rozšířené služby bankomatů. Vyplývá to z výzkumu, který pro GE Capital Bank realizovala společnost AISA. Právě na vysokou kvalitu servisu se GE Capital Bank stále intenzivněji zaměřuje a tento trend chce ještě posílit po změně jména na GE Money Bank v roce 2005.

Podle průzkumu, jehož se zúčastnili jak drobní klienti tak i firemní zákazníci českých bank, je pro klienty rozhodující kvalita služeb, jež jim banka poskytuje.

Na předních místech se tak umístily požadavky na dostupnější pobočky (méně přeplněné a déle otevřené) a snazší vyřízení zákazníkových požadavků (méně formulářů a zároveň i jejich výrazné zjednodušení). Klienti by ocenili také menší časovou náročnost a volají proto po rychlejších službách. Velká důležitost je klienty připisována rovněž kvalifikovanému, ochotnému a přátelskému personálu bank, který dokáže pro klienta najít řešení přizpůsobené jeho skutečným potřebám.

Výzkum byl součástí rozsáhlého mapování bankovního trhu a očekávání klientů, který GE Capital Bank realizovala v červenci 2004, a jeho závěry klíčovým způsobem ovlivní novou identitu a nabídku banky v roce 2005.

GE Money Bank chce být lídrem v kvalitě služeb

Re-branding GE Capital Bank na GE Money Bank je součástí celosvětové integrace finančních aktivit společnosti GE Money. „Nepůjde pouze o změnu jména, banka chce posílit také svou orientaci na vysokou kvalitu produktů a zejména služeb,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Bank Gerard Ryan. „Chceme naplnit očekávání našich současných i budoucích klientů, která vyplývají z našich výzkumů,“ dodal Gerard Ryan.

Na první čtvrtletí 2005 proto GE Capital Bank připravuje představení několika nových produktů a zároveň s tím vyjde klientům vstříc novými službami. „Naším cílem je, aby se GE Money Bank stala lídrem v oblasti kvality servisu a inovací,“ řekl Gerard Ryan.

„Naše strategie stojí celosvětově na klíčových atributech, v nichž chceme být lepší než ostatní na trhu. Chceme konkurovat rychlostí, dostupností, jednoduchostí a flexibilitou,“ řekl Gerard Ryan.

Všechny připravované změny budou vycházet ze skutečně zjištěných potřeb a přání klientů, včetně inovované komunikace banky. Výraznou roli při výběru nového názvu GE Money sehrály výsledky průzkumů mezi stávajícími i potenciálními zákazníky, které se odehrávaly po celém světě. U většiny z nich, včetně českých respondentů, byla značka GE Money preferována pro svou přímočarost a jasnost. Za značkou GE Money si respondenti představovali např. jednoduchou spolupráci či citlivý a pozitivní přístup k potřebám klienta.

Hlas klientů ovlivnil jak volbu nového jména a barvy, tak i překlad sloganu používaného na celém světě „GE Imagination at work“. Čeští respondenti v provedeném průzkumu vnímali schopnost GE rychle naplnit zákazníkovy představy a přání novými produkty a službami jako „GE Život podle vašich představ“. Tento slogan se proto objeví v lednu jako jedna z hlavních součástí komunikace GE Money Bank a Česká republika bude jednou z mála zemí, kde bude slogan přeložen z angličtiny.

GE Capital Bank – orientace na servis

GE Capital Bank se vždy snažila právě v oblasti služeb vycházet klientům vstříc. Příkladem je Osobní půjčka Expres – GE Capital Bank byla první bankou, která začala nabízet spotřebitelský úvěr bez požadavků na ručitele a se schválením na počkání.

Rozhodnutí o úvěru trvá v GE Capital Bank průměrně 1,5 - 3 minuty, peníze má klient na svém účtu v průměru do 2 hodin. Právě rychlost chápou klienti GE Capital Bank jako jednu z hlavních výhod Osobní půjčky Expres. Stávajícím klientům GE Capital Bank navíc při žádosti o půjčku stačí jen minimum dokumentů – nemusí například předkládat potvrzení o příjmu.

Větší komfort klientům umožňuje také jedinečná služba Infolimit. Díky ní se klient na svém pravidelném výpisu z účtu (či prostřednictvím kanálů přímého bankovnictví) dozví, kolik je mu GE Capital Bank připravena okamžitě půjčit prostřednictvím kontokorentu Flexikredit či Osobní půjčky Expres.

Eva Chaloupková, manažerka komunikace GE Capital Bank