Klienti GE Money Bank už konsolidovali úvěry v hodnotě téměř 20 miliard korun


Za dva a půl roku od doby, kdy GE Money Bank jako první banka na českém trhu Konsolidaci půjček představila, tuto možnost využilo již 112 tisíc klientů. Ti u banky zkonsolidovali úvěry v celkové výši téměř 20 miliard korun. Zájem o Konsolidaci v poslední době opět narůstá. Její pomocí lze totiž snížit měsíční splátky až o 70 procent, nebo zkrátit dobu splácení a ušetřit na úrocích. V obou případech klient ušetří na poplatcích. GE Money Bank poskytuje Konsolidaci půjček pro úvěry v celkové nesplacené hodnotě od 30 do 300 tisíc korun bez zajištění, vyšší částky až do 1,5 milionu korun je možné získat po zajištění nemovitostí.

„Byli jsme první velkou bankou, která u nás začala Konsolidaci půjček nabízet, a dodnes jsme jedničkou v počtu poskytnutých konsolidací. Klienti ji nejčastěji využívají ze dvou důvodů. Buď potřebují snížit měsíční zatížení, nebo se snaží co nejvíce ušetřit na úrocích a poplatcích,“ říká Veronika Benešová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. „V poslední době zaznamenáváme růst zájmu o Konsolidaci půjček, o čem svědčí i dosavadních 112 tisíc konsolidací v celkovém objemu téměř 20 miliard korun, dodává Veronika Benešová.

GE Money Bank vychází klientům vstříc a už od října 2006 jim nabízí možnost zdarma sloučit nesplacené části jejich úvěrů. Od té doby banka poskytla již 112 tisíc konsolidací v celkovém objemu téměř 20 miliard Kč. Průměrná konsolidovaná částka přitom činí 178 500 korun. Nejvíce konsolidací bylo zatím poskytnuto na severní Moravě a v severních Čechách, kde celkový objem dosáhl až 7,6 miliard korun.

U GE Money Bank mohou klienti konsolidovat všechny své půjčky splácené pravidelnými měsíčními splátkami, kreditní karty a kontokorenty. Konsolidovat lze i závazky u jiných bank a splátkových společností. Bez zajištění je možné konsolidovat nesplacené úvěry v celkové částce od 30 do 300 tisíc korun. GE Money Bank kromě nezajištěné konsolidace nabízí i možnost konsolidace zajištěné nemovitostí od 200 tisíc až do 1,5 milionu korun. GE Money Bank jako jediná na českém trhu svým klientům nabízí také vyřízení veškeré administrativy spojené s předčasným splacením úvěru u jiných finančních institucí, a to zdarma. Klient pouze podepíše jeden dokument u GE Money Bank a ta vše vyřídí za něj.

Výhody Konsolidace půjček
Konsolidace půjček vede ke zjednodušení a zpřehlednění splátek. Banka za klienta splatí existující půjčky a klient pak získá půjčku novou, u které může změnit dobu splácení nebo výši splátek. Zákazníci si tak mohou usnadnit svou úvěrovou situaci hned dvěma způsoby. První možností je snížení měsíčního zatížení ve formě splátek, kterého klienti dosáhnou sjednáním delší doby splatnosti konsolidovaných úvěrů. Mohou tak snížit svou celkovou měsíční splátku až o 70 procent. Druhým způsobem je zkrácení doby splatnosti úvěru. Zákazníci tak získají nižší úrokovou sazbu a ušetří na celkových nákladech. V obou případech pak výrazně ušetří na poplatcích.


Milan Kříž
tiskový mluvčí GE Money Bank