Klienti GE Money Bank poslali prostřednictvím bankomatů 78 314 korun na boj s rakovinou prsu

Od 1. března 2013, kdy je možné darovat prostřednictvím bankomatů GE Money Bank libovolnou finanční částku sdružení Mamma HELP, poslali klienti banky už 78 314 Kč. Tato částka představuje 261 konzultací pro pacientky s nádorovým onemocněním prsu. Náklady na hodinu bezplatné terapie či poradenství pro jednu klientku totiž v průměru vycházejí na 300 Kč.

„Podpora občanského sdružení Mamma HELP prostřednictvím našich bankomatů je jen jednou z cest naší spolupráce,“ říká Markéta Vaňková, manažerka společenské odpovědnosti GE Money Bank. „Důležitou součástí jsou například preventivní přednášky pro naše zaměstnankyně i zaměstnance nebo pravidelné jarmarky výrobků sdružení Mamma HELP, které se konají v prostorách banky a jsou už tradičním zdrojem finanční podpory. Spolupráci jsme rozšířili i o dobrovolnické aktivity organizace GE Volunteers. Naši dobrovolníci pomáhali při zajišťování pochodů a účastnili se běhu na podporu sdružení v rámci RUN CZECH – Běžíme na dlouhou trať,“ uzavírá Markéta Vaňková.

Darovat peníze prostřednictvím bankomatů GE Money Bank mohou klienti od 1. března letošního roku. Je to jednoduché, transparentní a zabere to pouze několik vteřin. Po přihlášení se přímo na hlavní obrazovce bankomatu objeví v nabídce menu možnost „Dar Mamma HELP“. Dárci z řad klientů GE Money Bank, kterých je více než 1,5 milionu, si poté mohou vybrat, jak vysokou částkou přispějí. Podle vyjádření Markéty Vaňkové klienti tuto možnost využívají poměrně často, a během několika málo měsíců tak na konto centra Mamma HELP přibyla částka 78 314 korun.

Na konto Mamma HELP je přeposlána 100% výše libovolné částky, kterou klient GE Money Bank určí na displeji bankomatu. Celá bankovní operace je zdarma a dar je možné uplatnit jako odpočitatelnou položku od základu daně z příjmu. Potvrzení pro daňové účely lze získat prostřednictvím internetových stránek sdružení www.mammahelp.cz.

Přispět můžete také přímo na konto Mamma HELP u GE Money Bank. Číslo účtu je 393393393/0600.


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Markétu Vaňkovou, manažerku společenské odpovědnosti GE Money Bank,
e-mail: marketa.vankova@ge.com, tel: 602 587 001