Klienti GE Money Auto nakoupili v červenci vozy za více než 636 mil. Kč


Během července 2005 si klienti společnosti GE Money Auto, jedničky na českém trhu ve financování ojetých automobilů, pořídili na leasing či úvěr autoCREDIT vozy v souhrnné pořizovací ceně převyšující 636 mil. Kč. V porovnání s červencem loňského roku tak došlo k nárůstu o 9,6 %. Počet nakoupených vozů oproti loňskému červenci vzrostl o 12,7 % na 3614 automobilů.

Od počátku roku do 31. července 2005 financovala společnost GE Money Auto nákup 22 288 vozů v celkové pořizovací ceně dosahující téměř 4,1 mld. Kč. Dosud historicky nejúspěšnějším měsícem GE Money Auto byl červen 2005, kdy společnost GE Money Auto financovala nákup 3844 vozů v celkové pořizovací ceně dosahující 700 milionů Kč.

„Na rostoucím zájmu o financování nákupu vozů prostřednictvím produktů GE Money Auto má vliv nejen to, že tyto produkty jsou jednoduché, flexibilní, rychlé a dostupné, ale také množství benefitů, které k nim GE Money Auto poskytuje. Jde například o věrnostní program pro zákazníky „program plus“, o zabezpečení vozu zařízením DEFEND LOCK nebo CONSTRUCT za zvýhodněnou cenu, WEB leasing - možnost nákupu vozu přes internet či o slevovou kartu Benzin Plus na nákup pohonných hmot, o kterou je mezi klienty velký zájem,“
uvedl Petr Šaštinský, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

Od února do konce července letošního roku využili zákazníci GE Money Auto slevovou kartu Benzin Plus při 85 309 transakcích a natankovali téměř 2 miliony litrů pohonných hmot se slevou. Celková částka, kterou motoristé prostřednictvím slevové karty Benzin Plus ušetřili dosáhla téměř 1,3 mil. Kč.

Od srpna 2005 nabízí společnost GE Money Auto nové připojištění k havarijnímu pojištění autoPROTECT. Pojištění autoPROTECT zajišťuje krytí rozdílu mezi pořizovací cenou vozidla a časovou cenou, jíž stanovuje pojišťovna v okamžiku pojistné události. Pojistné, které se hradí v leasingové či úvěrové splátce, je měsíčně 0,1 % z pořizovací ceny vozidla. Pojištění autoPROTECT, volitelné připojištění k havarijnímu pojištění, se vztahuje na případy odcizení vozidla nebo totální škody, která byla na vozidle způsobena autonehodou. Je možné jej využít na všechna nová a ojetá vozidla s hmotností do 3,5 tuny, jejichž stáří nepřesahuje 12 let a která si fyzická osoba pořídila prostřednictvím leasingu nebo úvěru autoCREDIT.

Úvěr autoCREDIT, opírající se o jednoduchost, flexibilitu, rychlost a dostupnost, ocenili letos i odborníci: tento produkt získal v rámci třetího ročníku soutěže Zlatá koruna od Finanční akademie pod záštitou Guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy Bronzovou korunu v kategorii úvěrů. Do soutěže přitom bylo letos přihlášeno 144 finančních produktů, úvěr autoCREDIT byl jediným nebankovním úvěrem mezi vítězi této kategorie.

O kartě Benzin Plus

Díky kartě Benzin Plus získají zákazníci GE Money Auto slevu 2,2 % při čerpání pohonných hmot u čerpacích stanic společnosti Benzina, a.s. na celém území České republiky. Slevu mohou využít zákazníci GE Money Auto jednou za 24 hodin při nákupu pohonných hmot v ceně od 150 do 3 000 Kč. K získání slevy stačí předložit kartu při placení obsluze čerpací stanice.

Informace o síti čerpacích stanic a další podrobnosti o kartě Benzin Plus mohou klienti GE Money Auto získat na informační lince 800 103 050 nebo na internetových stránkách gemoneyauto.cz .


Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Auto