Klienti GE Capital Bank používají platební karty nejvíce

Klienti GE Capital Bank patří mezi nejaktivnější uživatele platebních karet. V soutěžích, které na podporu užívání karet organizuje v České republice MasterCard Intl., proto pravidelně obsazují přední místa. Jen v průběhu poslední zimní soutěže, kterou rovněž vyhrál klient GE Capital Bank, došlo k 50% nárůstu počtu transakcí platebními kartami GE Capital Bank a 40% nárůstu objemu za nákupy v obchodech.

V letní soutěži, jejímž cílem bylo vyfotografovat na dovolené co nejoriginálnější místo, kde opravdu nejde platit platebními kartami, obsadili klienti GE Capital Bank druhé, čtvrté a páté místo.

Cílem zimní soutěže, která probíhala od 10. listopadu do 31. prosince 2002, bylo maximálně zvýšit počet transakcí v obchodech, tedy motivovat klienty, aby dávali přednost bezhotovostním platbám kartou před výběry hotovosti z bankomatů. Tato soutěž se setkala u klientů GE Capital Bank s velikým ohlasem – po dobu jejího trvání provedli více jak 600 000 domácích a více jak 15 000 zahraničních transakcí v obchodech v celkovém objemu přes 730 milionů korun, což znamená v meziročním srovnání nárůst o více než 50 % transakcí a 40 % objemu. Celkem se soutěže zúčastnilo přes 100 000 klientů GE Capital Bank a průměrný nákup platební kartou přesáhl 6000 korun.

Pan Pavel Ramach, klient GE Capital Bank, který nakonec soutěž MasterCard jako nejaktivnější zákazník v České republice vyhrál a odnesl si zahraniční zájezd v hodnotě 300 000 korun do místa své volby, k tomu řekl: „Platební kartu používám při placení v obchodě hodně, ale zájezd za 300 000 korun byla skutečná motivace. Vždycky, když jsem tlačil vozík s nákupem, představoval jsem si jak tlačím svoji výhru.“ V průběhu soutěže provedl pan Ramach neuvěřitelných 405 transakcí platební kartou (tedy řádově osm denně) a nárůst jeho transakcí proti období před soutěží činil 13400%.

„Prioritou GE Capital Bank je naučit klienty aktivně využívat výhod finančních produktů, které jim nabízí. Pokud klient platí kartou v obchodě, není tato transakce zatížena žádným poplatkem jako v případě výběru hotovosti na bankomatu,“ dodává Daniel Grinč, produktový manažer GE Capital Bank pro platební karty.

O úspěšnosti platebních produktů, které GE Capital Bank nabízí svým klientům, svědčí i stoupající počet platebních karet vydaných touto bankou. GE Capital Bank svým klientům nabízí mezinárodní platební karty značek Maestro, MasterCard Standard, MasterCard Internet, MasterCard Business a MasterCard Gold. Ke konci prvního čtvrtletí 2003 vydala více než 400,5 tis. platebních karet. Z toho bylo téměř 250 tis. karet Maestro a téměř 151 tis. karet MasterCard.

 

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank