Každý pátý Čech by chtěl hrát golf

Ženy víc než muži touží po adrenalinu

Ze všech sportů láká Čechy nejvíc golf, potápění a paragliding. Zatímco golf by si rád zahrál každý pátý muž i žena, ostatní jmenované sporty přitahují více něžné pohlaví. Na rozdíl od mužů ženy také více touží po adrenalinových zážitcích. Láká je například bungee jumping. Naopak u mužů jasně vítězí touha řídit Formuli 1. Vyplynulo to z výzkumu GE Money Bank, který si nechala zpracovat u příležitosti nadcházejících olympijských her v Pekingu.

„Ženy se mnohem častěji než muži nebojí pustit i do riskantnějších sportovních aktivit. Výzkum dokonce ukázal, že mají naprosto stejný zájem jako muži zkusit si také silové sporty jako box nebo horolezectví. Oproti tomu muži jeví pouze minimální zájem o krasobruslení,“
uvedla Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí GE Money Bank.

Ženy se také věnují sportu více než muži. Každá pátá žena cvičí minimálně pětkrát v týdnu, stejně často sportuje jen 18 procent mužů. Nejčastěji se přitom hýbají lidé ve věku 55 - 69 let. Každý čtvrtý z nich totiž cvičí dokonce denně. Naopak nejlínější je generace ve věku 45 - 54 let.

Hlavním důvodem, proč sportujeme, je jednoznačně relaxace (69 %) a způsob, jak se udržet v dobré fyzické kondici (53 %). Pro ženy také bývá důležitým motivem snaha shodit přebytečná kila (23 %) nebo fakt, že sport je příležitost, jak trávit čas s rodinou (19 %). Naopak muži raději sportují ve společnosti kamarádů (45 %) nebo sami (31 %). Zajímavé je, že s rostoucím věkem lidé upřednostňují sportování s rodinnými příslušníky a frekvence sportovních aktivit s životními partnery naopak klesá.

Exkluzivní průzkum GE Money Bank proběhl letos v květnu v České republice na vzorku 500 dospělých respondentů. Průzkum pro GE Money Bank provedla společnost Ipsos Tambor.

Každý pátý Čech by chtěl hrát golf
Markéta Dvořáčková,

tisková mluvčí GE Money Bank