Již 35 000 klientů využívá Konto Genius Active od GE Money Bank

 

Počet klientů, kteří se rozhodli využít výhod konta Genius Active s paušálním poplatkem, i nadále výrazně roste. GE Money Bank nabízí nový typ účtu Genius Active od začátku února a do dnešního dne si ho založilo více než 35 000 klientů. S kontem Genius Active neplatí klient zvlášť poplatky za jednotlivé služby. Transakce a služby jsou v rámci konta zahrnuty zdarma a lze je tak využívat zcela bez omezení. Pozici GE Money Bank jako inovátora trhu vnímá stále více bankovních klientů. V loňském roce se zvýšil počet klientů GE Money Bank o 55 000, což představuje největší přírůstek na trhu.
„Je zřejmé, že účty s paušálním poplatkem jsou pro klienty velmi atraktivní. Zájem o tento typ účtů potvrzuje 35 000 klientů, kteří si během 2 měsíců pořídili účet Genius Active. Významným důvodem úspěchu je i transparentnost účtu Genius Active. Klienti nejen ušetří, ale zároveň přesně vědí kolik na konci měsíce zaplatí,“ uvedl Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank. GE Money Bank je první velkou bankou, která klientům nabídla tento nový typ bankovního účtu. Očekáváme, že během několika let budou účty s paušálem na českém trhu převládat. Ve spoluurčování pozitivních trendů na českém bankovním trhu budeme pokračovat i nadále. Zatím posledním příspěvkem je novinka Refinancování hypoték, kterou jsme představili koncem února a díky níž ušetří klienti s hypotékou,“ dodal Jan Rollo.

Přibližně polovinu z 35 000 kont Genius Active si založili u GE Money Bank noví klienti. Výhody paušálního účtu Genius Business Active si také uvědomuje stále více podnikatelů. Z celkového počtu 35 000 kont Genius Active je 10 % podnikatelského typu. S velkým množstvím transakcí, které podnikatelé provádí se totiž paušální konto stává ještě výhodnější. Řada klientů se také rozhodla využít nabídky GE Money Bank v rámci služby Pomoc s převodem účtu. Bližší informace jsou klientům k dispozici na www.zmenabanky.cz.

GE Money Bank na začátku února představila nová konta Genius Active a Genius Active+, v rámci kterých klienti neplatí zvlášť poplatky za jednotlivé služby. Průzkumy dokazují, že lidé jsou ve využívání bankovních služeb a produktů stále aktivnější a o výši konkrétních poplatků často nemají přesnou představu. S účtem Genius Active zaplatí klient měsíční poplatek 119 Kč (169 Kč v případě Genius Active+), ale jednotlivé transakce a služby, které jinde platí samostatně, má již v rámci konta zahrnuty zdarma a může je využívat zcela bez omezení.

V ceně účtu Genius Active (119 Kč) je zahrnuto:
· 2 embosované platební karty
· neomezené výběry z vlastních bankomatů v ČR
· zasílání pravidelného měsíčního výpisu elektronicky nebo poštou
· všechny příchozí platby
· odchozí platby zadané elektronicky
· platební karta pro platby přes internet
· zadání a provedení trvalých příkazů
· zadání a provedení inkas včetně SIPO
· změny a rušení trvalých plateb pomocí přímého bankovnictví
· internetové bankovnictví
· GSM bankovnictví
· telefonní bankovnictví
· zřízení a vedení kontokorentu
· vedení a využívání spořícího účtu
· 50 SMS měsíčně zdarma
· 1 vklad na pokladně měsíčně

To vše je zahrnuto v měsíčním paušálu a klient tak může využívat bankovních služeb bez omezení, aniž by se musel bát nárůstu nákladů.

V případě konta Genius Active+ (169 Kč měsíčně) jsou navíc v paušálním poplatku zahrnuty některé operace na pobočkách GE Money Bank. Konkrétně jde o jeden výběr hotovosti a jeden příkaz k úhradě měsíčně zdarma. Bez poplatků je také zrušení nebo změna trvalého příkazu, SIPO a inkasa na pobočce GE Money Bank.

Pro potřeby podnikatelů připravila GE Money Bank konto Genius Business Active. Konto přináší klientům obdobné výhody jako je tomu u Genius Active. Za kompletní konto Genius Business Active zaplatí každý měsíc klient 159 Kč. Aktivnější podnikatelé mohou využít komplexnější verze konta Genius Business Active+. Za 349 Kč měsíčně klienti získají navíc 4 hotovostní vklady na běžný účet měsíčně (dohromady 5), 5 položek z převodních příkazů zadaných na pobočce a 1 výběr hotovosti na pobočce GE Money Bank.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank