Již 100 tisíc spokojených klientů neomezeně bankuje s paušálním účtem Genius Active

V únoru letošního roku GE Money Bank jako první z velkých bank na českém trhu představila účet s měsíčním paušálem Genius Active. K dnešnímu dni jeho výhod využívá již 100 tisíc spokojených zákazníků, kteří díky němu ušetřili miliony korun na poplatcích. S kontem Genius Active klienti neplatí poplatky za jednotlivé transakce a služby, ale mohou je v rámci výhodného měsíčního paušálu provádět a využívat neomezeně. Klienti, kteří si nyní založí konto Genius Active, navíc získají garanci vrácení paušálu až za šest měsíců zpětně pro případ, že se rozhodnou z jakýchkoli důvodů účet dále nevyužívat. Tato nabídka platí i pro podnikatelskou verzi účtu Genius Business Active.

„Již 100 tisíc spokojených klientů je pro GE Money Bank jasným důkazem, že jednoduchost, přehlednost a finanční úspora u zákazníků vítězí. I nadále očekáváme velký zájem o tento účet a předpokládáme nárůst počtu uživatelů účtu Genius Active na minimálně dvojnásobek do poloviny příštího roku. Jsme přesvědčeni, že během několika let budou účty tohoto typu dominovat českému bankovnímu trhu,“ říká Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank. „O výhodnosti konta Genius Active se nyní může díky garanci vrácení peněz přesvědčit každý,“ dodal Jan Rollo.

Více než polovinu ze 100 tisíc kont Genius Active si založili u GE Money Bank noví klienti. Velký zájem o paušální účet Genius Business Active je také mezi podnikateli. Z celkového počtu 100 tisíc kont Genius Active je cca 10 % podnikatelského typu. Řada klientů se také rozhodla využít službu Pomoc s převodem účtu. V jejím rámci GE Money Bank zdarma klientům pomáhá s vyřízením administrativy spojené se změnou banky a v komunikaci s původní bankou, zaměstnavatelem, inkasními společnostmi, případně dalšími subjekty. Bližší informace jsou klientům k dispozici na www.zmenabanky.cz.

S účtem Genius Active zaplatí klient měsíční poplatek 119 Kč (169 Kč v případě Genius Active+), ale jednotlivé transakce a služby, které jinde platí samostatně, má již v rámci konta zahrnuty zdarma a může je využívat zcela bez omezení.

V ceně účtu Genius Active (119 Kč) je zahrnuto:
· 2 embosované platební karty
· neomezené výběry z vlastních bankomatů v ČR
· zasílání pravidelného měsíčního výpisu elektronicky nebo poštou
· všechny příchozí platby
· odchozí platby zadané elektronicky
· platební karta pro platby přes internet
· zadání a provedení trvalých příkazů
· zadání a provedení inkas včetně SIPO
· změny a rušení trvalých plateb pomocí přímého bankovnictví
· internetové bankovnictví
· gsm bankovnictví
· telefonní bankovnictví
· zřízení a vedení kontokorentu
· vedení a využívání spořícího účtu
· 50 sms měsíčně zdarma
· 1 vklad na pokladně měsíčně

V případě konta Genius Active+ (169 Kč měsíčně) jsou navíc v paušálním poplatku zahrnuty některé operace na pobočkách GE Money Bank. Konkrétně jde o jeden výběr hotovosti a jeden příkaz k úhradě měsíčně zdarma. Bez poplatků je také zrušení nebo změna trvalého příkazu, SIPO a inkasa na pobočce GE Money Bank.

Pro podnikatele má GE Money Bank konto Genius Business Active, u kterého zaplatí fyzické osoby podnikatelé každý měsíc jen 159 Kč. Za paušální měsíční poplatek získají klienti například možnost neomezeného počtu výběrů z celé sítě 512 bankomatů GE Money Bank v ČR, příchozí platby a odchozí platby zadané elektronicky, služby přímého bankovnictví, 1 hotovostní vklad na účet či dvě debetní a jednu internetovou platební kartu. Aktivnější podnikatelé mohou využít komplexnější verze konta Genius Business Active+. Za poplatek 349 Kč měsíčně získají navíc 4 hotovostní vklady na běžný účet měsíčně (dohromady 5), 5 položek z převodních příkazů zadaných na pobočce a 1 výběr hotovosti na pobočce GE Money Bank.

Právnické osoby mají na výběr tři typy účtů s jedním paušálním poplatkem: Genius Business Active 10, 50 a 200. Jednotlivé typy se liší podle počtu transakcí, které má klient v rámci paušálu zdarma. U účtu Genius Business Active 200 mohou navíc klienti zdarma využívat homebankingové služky BankKlient.

Služby zdarma v rámci účtů Genius Business Active pro právnické osoby:
· veškeré výběry ze sítě 512 bankomatů GE Money Bank v celé ČR
· služby přímého bankovnictví a jejich využívání - Internet Banka, Mobil Banka, Telefon Banka
· vydání a vedení 2 platebních karet (Maestro nebo MasterCard Business dle výběru klienta)
· vydání a vedení karty určené pro platby na internetu
· zasílání měsíčních výpisů poštou nebo elektronicky
· využívání služby SMS servis, včetně 50 zaslaných SMS měsíčně
· podle typu účtu prvních 10, 50 nebo 200 transakcí v měsíci ze skupiny: příchozí platby, odchozí platby zadané elektronicky, trvalé příkazy, inkasa
· u Genius Business Active 200 navíc homebankingová služba BankKlient

Měsíční paušální poplatek činí 139 Kč (Genius Business Active 10), 299 Kč (Genius Business Active 50) a 1049 Kč (Genius Business Active 200).

Odborná porota soutěže Zlatá koruna letos ocenila Genius Business Active jako nejlepší podnikatelský účet na trhu.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank