Jiří Báča povede komerční bankovnictví GE Money Bank

D:\Documents and Settings\123031701\Desktop\temporary\2009_10_01_TZ_GEMB_nový šéf komerčního bankovnictví.rtf Novým ředitelem komerčního bankovnictví GE Money Bank se s platností od 5. října stává Jiří Báča. V nové funkci převezme odpovědnost za strategii v oblasti produktů a služeb pro malé a střední firmy, v nichž chce banka dlouhodobě růst. Pozici ředitele komerčního bankovnictví přebírá po Radomilovi Štumpovi, který se rozhodl plně věnovat svým třem synům na rodičovské dovolené. Radomil Štumpa se do nové funkce v GE Money Bank vrátí koncem roku 2010.

„Jsem rád, že Jiří Báča rozšíří náš tým. Má dlouholeté a vynikající zkušenosti z českého bankovního trhu, zejména pak z oblasti komerčního bankovnictví. Zároveň bych chtěl poděkovat Radomilovi Štumpovi za skvělou práci, kterou pro GE Money na všech svých dosavadních pozicích odvedl,“
říká předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank Peter Herbert.

Jiří Báča má bohaté zkušenosti z jak z retailového, tak z komerčního bankovnictví. V oboru působí patnáct let. Svou bankovní kariéru zahájil v Komerční bance, kde strávil pět let na různých pozicích jak v retailovém, tak korporátním bankovnictví. Poté pět let působil v HVB Bank, kde zastával řadu stále odpovědnějších funkcí, včetně pozice vedoucího divize pro komerční klienty. V roce 2005 odešel do Citibank. Jako ředitel prodeje a distribuce zde odpovídal jak za retail, tak za distribuci pro malé a střední podniky (SME). Po krátkém pobytu na Ukrajině, kde pracoval pro finanční skupinu PPF, se vrátil do Prahy a stanul v čele mBank.

Je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho zájmy patří lyžování, horská turistika, tenis a horské kolo.

GE Money Bank patří mezi vedoucí poskytovatele bankovních produktů a služeb malým a středním podnikům. V současné době obsluhuje v tomto segmentu více než 90 tisíc klientů. Je rovněž jedničkou na trhu v oblasti úvěrování zemědělského sektoru v České republice.


Markéta Dvořáčková,

tisková mluvčí GE Money Bank