Investiční úvěr GE Money Bank s garancí Evropského investičního fondu

GE Money Bank nabízí jako jediná banka na českém trhu jednoduché a rychlé financování investičních záměrů se zárukou Evropského investičního fondu (EIF). Nový úvěr EU Investice mohou díky spolupráci obou institucí získat podnikatelé z řad malých a středních firem bez zajištění vlastním majetkem. Úvěr je možné použít na prakticky jakoukoliv investici v celé její výši včetně DPH – na výstavbu, rekonstrukci či nákup nemovitosti a také na investice do technologie a zařízení. Výše úvěru se pohybuje od 500 tisíc do 10 milionů korun se splatností až 10 let. Spolupráce GE Money Bank s EIF byla představena 11. září na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

„Nabídkou úvěru EU Investice chceme malým a středním podnikům usnadnit přístup k financování investic, které jim v současné ekonomické situaci pomohou růst,“ říká Jiří Báča, člen představenstva a ředitel firemního bankovnictví GE Money Bank. „Díky záruce za klienty ze strany Evropského investičního fondu můžeme poskytovat investiční úvěry širšímu okruhu podnikatelů a firem. V současnosti jsme jediná finanční instituce v České republice, která tento typ úvěru středním a malým podnikatelům nabízí,“ uzavírá Jiří Báča. Nabídka banky přichází v době zvýšeného zájmu podnikatelů o úvěry, jen za první pololetí 2012 zaznamenala GE Money Bank meziroční nárůst nově poskytnutých firemních úvěrů o 26 %.

Dohoda GE Money Bank a EIF dává bance možnost poskytovat úvěr EU Investice buď úplně bez zajištění, nebo se sníženým požadavkem na zajištění úvěru. Vyřízení úvěru je tak rychlejší a méně administrativně náročné. Ve většině případů se banka obejde například bez jinak běžně vyžadovaného odhadu nemovitosti. Záruka EIF je standardní součástí nabídky, klienta nic nestojí a nemusí o ni nikde žádat. Poskytována je v rámci Programu pro podporu konkurenceschopnosti a inovací (CIP) malým a středním podnikům s ročním obratem nepřesahujícím 200 mil. Kč a s minimálně dvěma ukončenými daňovými obdobími.

Úvěr EU Investice začala GE Money Bank nabízet na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde byla také 11. září oficiálně zahájena spolupráce banky s Evropským investičním fondem. Na veletrhu, který probíhá od 10. do 14. září, si mohou zájemci úvěr sjednat u firemních bankéřů GE Money Bank na stánku v pavilonu A1. Prvních 10 klientů s vyplněným Certifikátem pro vyřízení úvěru a při jeho načerpání do konce roku získá navíc tablet Samsung Galaxy Tab.

Pavel Zúbek,

tiskový mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com