Internet Banka s novým zabezpečením

GE Money Bank rozšířila možnosti zabezpečení Internet Banky. Klientům nabízí nový způsob přihlášení prostřednictvím mobilního klíče. Zákazníci tak získali jednoduchý a bezpečný způsob přihlášení do internetového bankovnictví.

„Klient si sám může vybrat, který způsob zabezpečení internetového bankovnictví preferuje, zda certifikát, přístup přes heslo nebo přes mobilní klíč. Možné jsou také kombinace dvou forem zabezpečení najednou. Ať si již klient vybere jakkoli, výši poplatků za využívání Internet banky to nijak neovlivňuje,“ řekla Ludmila Bílíčková, manažerka přímého bankovnictví GE Money Bank.

Mobilní klíč je jednorázové osmičíselné heslo nutné pro přihlášení do internetového bankovnictví. Klient ho obdrží zdarma prostřednictvím SMS zprávy na svůj mobilní telefon, a to do deseti vteřin po odeslání požadavku. Mobilní klíč zvyšuje bezpečnost přihlášení, úspěšné přihlášení lze uskutečnit až po doplnění získaného hesla.

Platnost mobilního klíče je přitom omezena na dobu pěti minut od vygenerování v bance, každé heslo se dá použít pouze pro jedno přihlášení. Při zadávání mobilního klíče do Internet Banky navíc klient vidí, jaké číslo vyplňuje, což snižuje možnost nesprávného zápisu. K přihlášení přes mobilní klíč není potřeba žádná instalace, stačí pouze mobilní telefon.

Prostřednictvím Internet Banky mohou klienti provádět všechny aktivní operace jako je zadávání jednorázových či trvalých příkazů, plateb SIPO a inkasa. Kromě toho jim Internet Banka od GE Money Bank umožňuje také dobíjení kreditu do mobilních telefonů všech operátorů, placení faktur za služby Vodafone, zakládání spořicích účtů, revolvingových termínovaných vkladů a jejich ovládání. Klientům je také k dispozici unikátní služba Infolimit, díky níž ví, kolik jim banka může okamžitě půjčit.

GE Money Bank nabízí možnost využívání elektronického výpisu z běžného účtu. Ten nahrazuje všechny funkce papírového výpisu. Klient jej může po vytištění použít jako úředně akceptovatelný doklad o svých transakcích za určité období a díky elektronické značce jej lze na úřad poslat e-mailem.

Klienti GE Money Bank využívají internetového bankovnictví v hojné míře. Ke konci roku 2005 evidovala banka 224 tisíc uživatelů Internet Banky - v porovnání s koncem roku 2004 to představuje dvacetiprocentní nárůst.Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank