Inovovaný úvěr autoCREDIT završil úspěšný rok na trhu 3. místem v soutěži Zlatá koruna


Společnost GE Money Auto, jednička na českém trhu financování ojetých automobilů, jako první v loňském roce reagovala na změnu zákona o DPH, který vstoupil v platnost 1. května 2004. Pro své zákazníky připravila nový produkt na financování nákupu automobilu - účelový úvěr autoCREDIT. Úvěr autoCREDIT umožnil zákazníkům GE Money Auto koupit automobil stejně jednoduše, jako v případě leasingu, a přitom se jej nedotkla zvýšená sazba DPH z finančních služeb.

Úvěr autoCREDIT se stal mezi spotřebiteli jedním z nejoblíbenějších produktů již během roku 2004, kdy jej k nákupu automobilu použilo více než 21 000 spotřebitelů. Souhrnná pořizovací cena automobilů, které pořídili v roce 2004 zákazníci GE Money Auto prostřednictvím úvěru autoCREDIT, dosáhla 3,27 miliardy korun. Na oblibě neztrácí autoCREDIT ani v roce 2005 - jen v období od počátku roku do konce dubna profinancovala společnosti GE Money Auto 11 493 automobilů, z nichž více než 80 % bylo financováno právě úvěrem autoCREDIT. Souhrnná pořizovací cena automobilů financovaných GE Money Auto ve zmíněném období překročila 2,13 miliardy Kč.

"Úvěr autoCREDIT je jednoduchý, rychlý a dostupný produkt. Zájemci stačí vybrat si automobil v jednom z 1 400 autobazarů po celé ČR, sepsat úvěrovou smlouvu a bez návštěvy jakékoli pobočky může přibližně za 30 minut odjet již v novém autě," řekl Petr Šaštinský, předseda představenstva a generální ředitel společnosti GE Money Auto.

Právě jednoduchost, flexibilitu, rychlost a dostupnost ocenili také odborní porotci v rámci třetího ročníku soutěže Zlatá koruna, do kterého bylo letos přihlášeno 144 finančních produktů. Finanční akademie pod záštitou Guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy udělila účelovému úvěru autoCREDIT Bronzovou korunu v kategorii úvěrů. Zajímavé přitom je také to, že úvěr autoCREDIT byl jediným nebankovním úvěrem mezi vítězi této kategorie.

Jedná se již o třetí úspěšný rok pro produkty GE Money Auto v soutěži Zlatá koruna. Již v roce 2003 zvítězil v kategorii Leasing akční produkt "Na auto Vám stačí 10 %", který umožnil zákazníkům společnosti pořídit si automobil s pouze 10% přímou platbou. V loňském roce se pak na druhém místě umístila nabídka "Splátka od 1 500 Kč měsíčně".

"Inovovaný produkt autoCREDIT jsme konstruovali s ohledem na zvýšení DPH u klasického leasingu. Zvýšení DPH v květnu loňského roku se tak úvěru autoCREDIT vůbec nedotklo," doplnil Petr Šaštinský.

Úvěr autoCREDIT stanovil laťku pro celý trh. Jednoduchost, s jakou lze díky tomuto produktu koupit automobil, přispívá ke znatelným změnám spotřebitelského chování zájemců o nákup automobilů. Zatímco ještě v roce 2003 financovalo úvěrem nákup automobilu pouze 8,7 % zákazníků GE Money Auto, v roce 2004 to již bylo 37,2 % zákazníků a dnes se jedná o více než 80 % nových zákazníků GE Money Auto. Český trh se tak z hlediska používaných produktů při nákupu automobilu razantně přiblížil vyspělým světovým ekonomikám.
"Úvěr autoCREDIT se stal nejúspěšnějším produktem naší společnosti. Ocenění, které nám udělila odborná porota soutěže Zlatá koruna, tento úspěch jen podtrhuje," dodal Petr Šaštinský.

K oblibě úvěru autoCREDIT přispívají rovněž další benefity, které GE Money Auto svým zákazníkům poskytuje. Jedná se například o kartu Benzin Plus, díky níž získají zákazníci GE Money Auto slevu 2,2 % při čerpání pohonných hmot u čerpacích stanic společnosti Benzina, a.s. na celém území České republiky. Slevu mohou využít zákazníci GE Money Auto jednou za 24 hodin při nákupu pohonných hmot v ceně od 150 do 3 000 Kč. K získání slevy stačí předložit kartu při placení obsluze čerpací stanice.

V rámci ocenění Zlatá koruna byly úspěšné i ostatní produkty skupiny GE Money. Hypoteční úvěr Hypotéka naopak získal Zlatou korunu v kategorii Hypotéky, Expres půjčka získala Stříbrnou korunu v kategorii Úvěry, úvěr Expres Business získal Stříbrnou korunu v kategorii Úvěry pro podnikatele a služba Infolimit získala Bronzovou korunu v kategorii Elektronické bankovnictví. GE Money tedy patřila mezi nejúspěšnější společnosti v této prestižní soutěži.


O úvěru autoCREDIT

Klienti si prostřednictvím účelového úvěru autoCREDIT mohou půjčit až 100 % ceny vozu. Úvěr získají klienti na počkání přímo v autobazaru či autosalonu - stačí si vybrat automobil a po sepsání úvěrové smlouvy může zákazník GE Money Auto odjet nově zakoupeným vozem za přibližně 30 minut. Zájemci o autoCREDIT nepotřebují žádného ručitele. Na rozdíl od klasického leasingu se vůz ihned po převzetí stává majetkem klienta.

Jedním z hlavních znaků úvěru autoCREDIT je flexibilita. Nejnižší výše úvěru je 25 tisíc Kč, horní hranice není nikterak omezena. Délku splácení si klienti mohou sami zvolit v rozmezí od 6 do 72 měsíců. První splátku zákazníci platí až po třiceti dnech. Po celou dobu splácení garantuje GE Money Auto neměnnou výši splátek.

Úvěr autoCREDIT je poskytován až na dvanáct let staré vozy. Klienti GE Money Auto navíc získávají s úvěrem autoCREDIT komplexní službu skládající se nejen z financování vozu, ale i z výhodného balíčku pojištění - povinného ručení a havarijního pojištění. Havarijní pojištění přitom není povinné u levnějších vozů v pořizovací ceně do 100 tisíc Kč.

Zákazníci, kteří mají obavy ze své schopnosti splácet v případě nenadálých životních situací, si mohou uzavřít výhodné pojištění schopnosti splácet od pojišťovny Cardif Pro Vita.

Úvěr autoCREDIT je ve srovnání s leasingem po 1. květnu 2004 cenově výhodnější nejen pro všechny fyzické osoby - nepodnikatele, ale i pro fyzické osoby - podnikatele, neboť je osvobozen od DPH. Pro podnikatele je cenově zajímavější u osobních automobilů, u nichž není nárok na odpočet DPH z finanční služby.

Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Auto