Inovátorem roku se stala společnost ZLKL, vyrábí speciální vozy pro vozíčkáře

Soutěž GE Money Bank Inovátor roku 2014 zná svého vítěze. První místo v kategorii, která se vyhlašuje v rámci soutěže GE Money Bank živnostník roku, získala moravská firma Závody lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL) za vozidlo Elbee, které díky unikátní konstrukci usnadňuje cestování vozíčkářům. Zástupce vítězné společnosti si převzal ocenění 9. prosince na pražském Žofíně.

Inovátorem roku se stala společnost ZLKL

„Vybrat vítěze bylo letos mimořádně obtížné. Rozhodovali jsme z více než 30 nominací s nebývale širokým záběrem – od nové technologie na čištění vody až k inovaci obráběcího stroje,“ říká Libor Šmíd, ředitel prodeje komerčního bankovnictví GE Money Bank. Porota nakonec zvolila loštickou firmu, která vyrábí speciální vozidlo, usnadňující pohyb tělesně postižených bez přesedání z vozíku do auta. „Tento nápad nás velmi zaujal svým inovativním přístupem. Svoboda a nezávislost je důležitá pro každého z nás a mnohem víc si jí cení a váží ti, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík. Společnosti, které se snaží těmto našim spoluobčanům pomoci, si zaslouží náš obdiv a uznání,“ dodává Libor Šmíd. Vítěze vybírala desetičlenná porota, složená z manažerů GE Money Bank.

Vývoj vozidla Elbee trval expertům firmy ZLKL 10 let a spolykal přes 100 milionů korun. „Jsem hrdý na své zaměstnance, máme jich již 200 a nyní vím, že jsem na ně hrdý právem," říká Ladislav Brázdil, ředitel společnosti ZLKL. Sériová výroba by měla začít během několika týdnů. V současnosti má firma objednávky na dlouho dobu dopředu.

Více informací o soutěži GE Money Bank Živnostník roku i kategorii Inovátor roku najdete na webu zivnostnikroku.cz.

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com