Hypotéky od GE Money Bank získaly ocenění Nejlepší produkt roku 2004


Program hypotečních úvěrů GE Money Bank získal ocenění Nejlepší produkt roku 2004. Toto ocenění uděluje každoročně redakce časopisů Computer Press třem nejlepším finančním produktům na českém trhu.

V odůvodnění ocenění Nejlepší produkt roku 2004 byla zdůrazněna zejména rychlost poskytnutí hypotečního úvěru, pokrytí širokého spektra potřeb klientů a garance úrokových sazeb. „V oblasti úrokových sazeb se snažíme o co nejvyšší míru transparentnosti - klient proto již od prvního setkání s hypotečním bankéřem ví, jakou sazbu dostane. Garance úrokové sazby znamená, že ji dostane každý, kdo splní podmínky pro poskytnutí hypotéky. Výši úrokové sazby přitom neovlivňuje ani věk a výše příjmů klientů, kvalita a lokalita nemovitosti či poměr výše žádaného úvěru k hodnotě nemovitosti, jak tomu bývá v případě běžných sazeb „od“. Úrokové sazby máme pevně stanoveny k jednotlivým nabízeným produktům, dle doby fixace sazby a výše úvěru,“ řekl manažer hypoték GE Money Bank Stanislav Rokos. „Navíc nabízíme sazby na nejnižší úrovni trhu, hypotéka Premium s jednoroční fixací má úrokovou sazbu 2,99 % p.a.,“ dodal Stanislav Rokos.

Hypotéka patří k nejnáročnějším bankovním produktům, proto se GE Money Bank snaží celý proces jejího získávání i vedení zákazníkovi co nejvíce usnadnit. „Ocenění Nejlepší produkt roku chápeme jako potvrzení správnosti cesty, kterou jsme zvolili. Počátkem letošního roku jsme navíc zavedli několik dalších vylepšení,“ řekl Stanislav Rokos.

Počátkem února banka představila další zlepšení zaměřená zejména na zjednodušení a zrychlení procesu sjednávání hypotečního úvěru. Pro klienty tak je nyní uzavření smlouvy a čerpání i vedení hypotéky snazší, rychlejší a flexibilnější. GE Money Bank zjednodušila žádost i smlouvu o úvěru, požaduje o pětinu méně dokladů než dříve a klepší orientaci klientů poslouží také snadné návody, které jsou klientům sestaveny na míru dle jejich potřeb. Zjednodušily se zároveň i podmínky čerpání úvěru.

GE Money Bank poskytuje hypotéky klientům od 18 do 65 let s možností splácení hypotéky až do 70 let věku klienta. Věk posuzuje podle nejmladšího samostatně výdělečného účastníka hypotečního úvěru. To pomáhá především mladším lidem s nižšími příjmy, kterým pomáhají se splácením hypotéky rodiče. Díky tomuto postupu mohou totiž zvolit delší dobu splatnosti a mají tak nižší měsíční splátky.

GE Money Bank umožňuje klientům zafixovat si úrokové sazby na jeden rok, tři roky a pět let (kromě 1leté fixace u produktu Optimum), okamžitě znát konečnou cenu a velmi snadno si vybrat hypotéku, která odpovídá jejich potřebám. GE Money Bank jako první z bank na českém trhu přistupuje ke všem klientům zcela transparentně při stanovení všech hypotečních úrokových sazeb. Hypotéky na financování koupě či rekonstrukce družstevních bytů a rekreačních chalup poskytuje banka za standardních podmínek, tedy bez jakéhokoliv navyšování úrokových sazeb či poplatků.

Hypotéka Premium je určena zejména pro klienty, kteří mají zájem o střední a větší hypotéky. Tuto hypotéku získají klienti zdarma - bez poplatku za uzavření a přitom s garantovanými sazbami, které patří k nejnižším na trhu.

U hypotéky Optimum klienti neplatí žádné poplatky za zpracování úvěru, ani za vedení úvěrového účtu. Veškeré náklady na hypotéku Optimum jsou plně daňově odpočitatelné. V úrokové sazbě hypotéky Optimum je již zahrnuto zvolené životní pojištění.


Eva Chaloupková,
manažerka komunikace GE Money Bank