Hypotéka naopak GE Money Bank umožňuje nově i financování rekonstrukce


Hypotéka naopak - tedy hypotéka před výběrem nemovitosti - se od svého dubnového uvedení na trh setkala s mimořádným zájmem. GE Money Bank nyní přichází s další novinkou a rozšiřuje možnost využití Hypotéky naopak na financování rekonstrukce bydlení. Až 30 % úvěru může přitom být klientem čerpáno na běžný účet a klient pak až zpětně dokládá využití proinvestovaných prostředků.

„Rekonstrukce je po koupi a výstavbě nemovitosti třetím nejčastějším důvodem při žádosti o hypotéku. Rozhodli jsme se proto umožnit klientům financování rekonstrukcí nemovitostí včetně nejrůznějších modernizací, přestaveb, přístaveb nebo vestaveb nejen prostřednictvím standardní hypotéky, ale i Hypotéky naopak,“
uvedl manažer hypoték GE Money Bank Stanislav Rokos.

Hypotéku naopak uvedla GE Money na trh 6. dubna tohoto roku. Prostřednictvím Hypotéky naopak klient předem získá neodvolatelný závazek výše a podmínek úvěru. Po ověření bonity GE Money Bank klientovi sdělí, jakou maximální výši hypotéky může poskytnout. Klient si sám vybere, zda chce hypotéku v maximální či jen v nižší, jím požadované výši.

S hypotékou „v kapse“ si klient může až devět měsíců vybírat nemovitost a nyní i plánovat rekonstrukci podle svých představ - banka mu totiž rezervuje finanční zdroje. Po celou tuto dobu je klientovi pro konzultaci využití hypotéčního úvěru k dispozici hypoteční specialista banky.

„Velkou výhodou je, že u GE Money Bank může klient při rekonstrukci čerpat až 30 % úvěru rovnou na běžný účet a to najednou či v několika tranších (čerpáních) kdykoliv v průběhu výstavby. Takto získané peníze na běžný účet může klient využít jako zálohu k zaplacení stavebního materiálu či odborných stavebních prací nebo jako zpětnou úhradu již proinvestovaných vlastních zdrojů,“
dodal Stanislav Rokos.

Úrokové sazby hypoték GE Money Bank dosahují po nedávném trojím snížení rekordně nízkých hodnot, například sazba hypotéky Premium s jednoletou fixací činí 2,29 % p.a. Veškeré úrokové sazby hypoték GE Money Bank jsou přitom garantované pro všechny klienty, kteří splní podmínky scoringu. Klienti tak od počátku vědí, jakou sazbu GE Money Bank nabízí pro daný typ hypotéky, výši úvěru a délku fixace.

Hypotéka naopak potvrdila svou inovativní pozici červnovým ziskem prvního místa v ocenění Zlatá koruna v kategorii hypoték. Cílem soutěže Zlatá koruna je ocenit nejlepší finanční produkty na českém trhu. Letos se konal již třetí ročník soutěže. Hodnocení produktů přijatých do soutěže provedla nezávislá odborná porota - Finanční akademie, složená z finančních odborníků a publicistů.

Eva Chaloupková
Manažerka externí komunikace GE Money Bank