Hrubý provozní zisk GE Money Bank v roce 2007 přesáhl 4,7 miliard korun

  • Bilanční suma překonala 85 mld. korun (+ 17,2 %)
  • Objem úvěrů se meziročně zvýšil na téměř 80,4 mld. korun (+ 24,2 %)
  • Celkový objem hypoték ke konci roku dosáhl téměř 22 mld. korun (+ 50,6 %)
  • Vklady klientů činily více než 61,1 mld. korun (+ 17,8 %)
  • Hrubý provozní zisk přesáhl 4,7 mld. korun (+ 1,2 %)
  • Počet klientů GEMB vzrostl meziročně o více než 48 tisíc na téměř 911 tisíc
  • K 31. 12. měla GEMB 214 poboček a 537 bankomatů

Výsledky hospodaření za rok 2007 potvrzují posilování pozice GE Money Bank na českém trhu. Banka vykázala hrubý provozní zisk přes 4,7 miliardy korun. Této úrovně bylo dosaženo především úspěchy v oblasti úvěrů, depozit a získávání nových klientů. Objem úvěrů se meziročně zvýšil o 24,2 % na více než 80 miliard korun a vklady klientů přesáhly 61 miliard korun, což představuje 17,8% nárůst. Počet klientů meziročně vzrostl o více než 48 tisíc na bezmála 911 tisíc.

„Významného růstu v roce 2007 jsme dosáhli především díky inovacím v naší produktové nabídce. Jen v loňském roce jsme klientům jako první nabídli hned několik produktů, které doposud žádná větší banka v ČR nenabízela, ale které jsou ve světě standardem. Jedná se například o uvedení Konsolidace půjček, Refinancování hypoték nebo konto typu „all inclusive“ - Genius Active,“ uvedl Christoph Glaser, generální ředitel GE Money Bank. „Od uvedení tohoto účtu na trh si o něj zažádalo již přes 135 tisíc klientů, kteří díky němu ušetřili miliony korun na poplatcích. O tom, že tento produkt vyplnil prázdné místo na trhu, svědčí i fakt, že je s oblibou více či méně kopírován konkurencí,“ doplnil Christoph Glaser.

Aktiva banky dlouhodobě rostou především díky velkému zájmu o úvěrové produkty. Jak v oblasti hypotečních úvěrů, tak spotřebitelských půjček, má za sebou GE Money Bank rekordní rok. Objem poskytnutých hypoték se meziročně zvýšil o 50,6 % na téměř 22 miliard korun. V oblasti spotřebitelských úvěrů nejdynamičtěji roste poptávka po Konsolidaci půjček. GE Money Bank také v uplynulém roce posílila investice do nehmotného majetku a do zvyšování dostupnosti služeb. V roce 2007 otevřela 5 nových poboček a zprovoznila 54 bankomatů.

Závazky vůči klientům vzrostly meziročně o 17,8 % na více než 61 mld. Kč. Z toho tvořily 42 mld. Kč prostředky na běžných účtech (meziroční nárůst o 11,8 %). Počet vedených účtů stoupl na 826 705, což představuje 16,9 % nárůst. Velký podíl na tomto vývoji má několik novinek v oblasti depozit v čele s paušálním účtem Genius Active a Účtem pravidelného spoření. Celkový počet vedených depozitních účtů stoupl na 975 935, což představuje více než 2,7% meziroční nárůst.

Bilanční suma dosáhla k poslednímu prosincovému dni roku 2007 hodnoty 85,3 miliard korun. I přes značnou úvěrovou expanzi GE Money Bank zachovala stabilní kapitálovou přiměřenost ve výši 21,6 % a dlouhodobě v tomto ohledu patří k nejstabilnějším bankám na trhu. Hrubý provozní zisk za rok 2007 dle českých účetních standardů přesáhl 4,7 miliard korun.

Hlavní produktové novinky roku 2007:

· V únoru představila GE Money Bank jako první z velkých bank na českém trhu účet s jedním měsíčním paušálem Genius Active. K 31. 12. 2007 jeho výhod využívalo přes 135 tisíc spokojených zákazníků, kteří díky němu ušetřili již miliony korun na poplatcích. Klienti, kteří si založí konto Genius Active, navíc získají garanci vrácení paušálu až za šest měsíců zpětně pro případ, že se rozhodnou z jakýchkoli důvodů účet dále nevyužívat.

· V loňském roce představila GE Money Bank produkt Refinancování hypoték jako první z velkých bank v České republice. Zájemci umožňuje ušetřit finanční prostředky tím, že splatí stávající hypoteční úvěr úvěrem novým s výhodnějšími podmínkami a navíc se zjednodušeným postupem získání.

· GE Money Bank přišla také jako první s Konsolidací půjček zajištěnou nemovitostí. Zajištění konsolidovaných půjček nemovitostí umožňuje získat výrazně výhodnější úrokovou sazbu a možnost konsolidovat úvěry až do výše 1,5 milionu korun. GE Money Bank navíc sama bezplatně vyřídí splacení půjček v ostatních bankách nebo splátkových společnostech.

· GE Money Bank začala nabízet plnohodnotnou komunikaci se svými klienty prostřednictvím zabezpečeného internetového chatu. Obousměrná komunikace přes chat probíhá stejně jako by se jednalo o telefonický hovor, kdy lze klientům sdělit například informace k jejich osobním účtům, úvěrům, případně dalším produktům a službám. Aplikace Chat OnLine je k dispozici na /mmb/cz/chat.

· Pro fyzické osoby podnikatele připravila GE Money Bank nový úvěr Optimal Business. Živnostníci a specifické profesní skupiny mohou získat půjčku až do výše 200 tisíc korun, a to bez nutnosti ručení a návštěvy banky. Lze ji využít k pořízení jak výrobků a technologií, tak služeb. Veškeré náklady spojené s vedením úvěru Optimal Business si navíc mohou živnostníci odečíst z daní. Vyřízení a čerpání úvěru je zdarma.

Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank

Obchodní výsledky GE Money Bank
(podle českých účetních standardů)