GfK Praha: Znalost značky GE Capital Leasing oproti roku 2003 rapidně vzrostla

Podle výzkumu, který provedla pro GE Capital Leasing společnost GfK Praha, se daří společnosti GE Capital Leasing prohlubovat spontánní znalost značky mezi tuzemskými spotřebiteli.

Průzkum byl realizován metodou osobního dotazování v rámci omnibusového šetření GfK Praha. Po celé České republice tak odpovídal na dotazy reprezentativní vzorek populace ve věku od 18 do 55 let s čistým měsíčním příjmem přesahujícím 8 000 Kč.

Z realizovaného výzkumu vyplývá, že značku GE Capital Leasing znalo na jaře letošního roku přibližně 54 % výše uvedené cílové skupiny, což je o takřka 18 % více než ve stejném období loňského roku. Společnost GE Capital Leasing si tak udržela místo druhé nejznámější leasingové společnosti na českém trhu.

Pro 9,1 % dotázaných je společnost GE Capital Leasing jedinou společností, jejíž produkty by zvolili v případě nákupu automobilu na leasing či úvěr (růst o 1,7 procentního bodu oproti stejnému období roku 2003). Jako jednu z více společností by GE Capital Leasing volilo 36,5 % dotázaných (oproti 19 % na jaře 2003).

Dotázaná veřejnost vnímá společnost GE Capital Leasing zejména jako moderní a dynamickou společnost, která svým klientům nabízí jednoduchá a velmi rychlá řešení jejich potřeb. Respondenti také pozitivně ocenili nabídku výhodných podmínek pro získání úvěru a řadu akčních nabídek, které společnost GE Capital Leasing pravidelně poskytuje.

K růstu povědomí o značce GE Capital Leasing přispěla mimo jiné reklamní kampaň „Stačí 1,-Kč“, kterou společnost realizovala na jaře letošního roku. Ta byla zaměřena na podporu financování nákupu automobilu prostřednictvím finančního leasingu a zejména úvěru autoCREDIT.

„Znalost značky společnosti GE Capital Leasing a její vnímání v očích spotřebitelů se pozitivně promítá do obchodních výsledků. Jen v červenci letošního roku si spotřebitelé a firmy prostřednictvím úvěru autoCREDIT pořídili 2 572 vozů,“ řekl Petr Šaštinský, generální ředitel společnosti GE Capital Leasing. „Oproti červenci loňského roku tak vzrostl počet vozů zakoupených prostřednictvím úvěrového produktu autoCREDIT o úctyhodných 341 %,“ dodal Šaštinský.

Prostřednictvím úvěru autoCREDIT, který připravila pro zákazníky GE Capital Leasing sesterská společnost GE Capital Multiservis, mohou zákazníci financovat až 100 % ceny vozu. Spodní hranice výše úvěru činí 25 000 korun, horní hranice není nijak omezena. Dobu splácení si může klient zvolit sám v rozmezí 6 až 72 měsíců. Úvěr je možné vyřídit na počkání přímo v místě prodeje. Klienti GE Capital Leasing navíc získávají s autoCREDITEM komplexní službu sestávající nejen z financování vozu, ale i z výhodného balíčku pojištění – povinného ručení a havarijního pojištění.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Leasing