Genius Active od GE Money Bank je nejlepší běžný účet na trhu

Konto Genius Active od GE Money Bank je nejlepší běžný účet na českém trhu. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna 2007. Účet Genius Active získal Bronzovou korunu v kategorii Univerzální bankovní produkt a umístil se nejlépe ze všech běžných účtů.S kontem Genius Active neplatí klient zvlášť poplatky za běžně využívané služby a transakce, vše je zahrnuto v měsíčním paušálním poplatku. Transakce a služby tak lze využívat bez omezení a nadbytečných nákladů. Výhod účtu Genius Active využívá již více než 60 tisíc klientů.

„Zisk Bronzové koruny v kategorii Univerzální bankovní produkt a nejlepšího umístění konta Genius Active ze všech českých běžných účtů je pro nás velice důležitým měřítkem kvality, protože o výsledcích rozhodl nezávislý tým odborníků na finanční problematiku. Ještě důležitější je ovšem názor klientů, a ti ho jednoznačně vyjadřují svým zájmem o Genius Active - za čtyři měsíce od uvedení na trh bylo založeno již více než 60 tisíc těchto účtů,“ uvedl Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank.

Úspěch zaznamenal i účet pro podnikatele Genius Business Active, který získal Zlatou korunu v kategorii Podnikatelské účty. V soutěži Zlatá koruna jsou každoročně oceňovány nejlepší finanční produkty na českém trhu. O výsledcích rozhoduje Finanční akademie - nezávislá porota složená z finančních odborníků a publicistů.

Přibližně 9 % ze všech účtů Genius Active je podnikatelského typu. Účty s měsíčním paušálem jsou u podnikatelů stále oblíbenější, protože při vyšším počtu bankovních transakcí znamená absence jednotlivých poplatků výraznou úsporu.

Téměř polovinu ze 60 tisíc kont Genius Active si u GE Money Bank založili noví klienti. Řada z nich se také rozhodla využít nabídky GE Money Bank v rámci služby Pomoc s převodem účtu. Bližší informace lze najít na www.zmenabanky.cz

S účtem Genius Active zaplatí klient měsíční poplatek 119 Kč (169 Kč v případě Genius Active+), ale jednotlivé transakce a služby, které jinde platí samostatně, má již v rámci konta zahrnuty zdarma a může je využívat zcela bez omezení.

V ceně účtu Genius Active (119 Kč) je zahrnuto:
· 2 embosované platební karty
· neomezené výběry z bankomatů GE Money Bank v ČR
· platební karta pro platby přes internet
· všechny příchozí platby
· odchozí platby zadané elektronicky
· zadání a provedení trvalých příkazů
· zadání a provedení inkas včetně SIPO
· změny a rušení trvalých plateb pomocí přímého bankovnictví
· zasílání pravidelného měsíčního výpisu elektronicky nebo poštou
· internetové bankovnictví
· GSM bankovnictví
· telefonní bankovnictví
· zřízení a vedení kontokorentu
· vedení a využívání spořícího účtu
· 50 informačních SMS měsíčně zdarma
· 1 vklad na pokladně měsíčně

To vše je zahrnuto v měsíčním paušálu, a klient tak může využívat běžné bankovní služby bez omezení, aniž by se musel bát nárůstu nákladů.

V případě konta Genius Active+ (169 Kč měsíčně) jsou navíc v paušálním poplatku zahrnuty některé operace na pobočkách GE Money Bank. Konkrétně jde o jeden výběr hotovosti na pokladně a jeden příkaz k úhradě podaný na pobočce měsíčně zdarma. Bez poplatků je také zrušení nebo změna trvalého příkazu, SIPO a inkasa na pobočce GE Money Bank.

Pro potřeby podnikatelů připravila GE Money Bank konto Genius Business Active. Konto přináší klientům obdobné výhody jako je tomu u konta Genius Active. Za kompletní konto Genius Business Active zaplatí každý měsíc klient 159 Kč. Aktivnější podnikatelé mohou využít komplexnější verze konta Genius Business Active+. Za 349 Kč měsíčně klienti získají navíc 4 hotovostní vklady na běžný účet měsíčně (dohromady 5), 5 položek z převodních příkazů zadaných na pobočce a 1 výběr hotovosti na pobočce GE Money Bank.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank