GE Volunteers pomáhají seniorům v Domově svaté Zdislavy

Dobrovolnická organizace GE Volunteers pravidelně v rámci svých aktivit pomáhá v domovech důchodců, kde se snaží seniory podporovat a učit novým věcem. Letošní začátek horkých letních dnů nebude výjimkou. Od 1. července pomáhají dobrovolníci v Domově důchodců sv. Zdislavy v Červené Vodě, kde stráví celý prodloužený víkend.

Senioři si zpestření, které jim zaměstnanci banky každý rok připravují, chválí. Spolupráci s klienty Domova důchodců sv. Zdislavy v Červené Vodě GE Volunteers navázala v listopadu 2013. Od té doby senioři s dobrovolníky prožili osm prodloužených víkendů, během kterých se rozhodně nenudili.

„Senioři strávili v minulosti s dobrovolníky GE Money Bank chvíle plné soutěží, zpívání, projekcí filmů a výletů. Byli jsme například na výletě v Muzeu olomouckých tvarůžků. Do domova jsme také darovali vyřazené notebooky, na kterých je učíme například komunikovat e-mailem, aby mohli být v kontaktu s rodinou,“ říká Zuzana Pokorná z organizace GE Volunteers.

Také červencové setkání bude plné zájmových a naučných aktivit.

„Druhým rokem organizujeme soutěže, jejichž disciplíny přizpůsobujeme podle počasí. Patří mezi ně rybolov, hod do dálky, hod na cíl, střelba na terč, překážková dráha se sklenicí vody nebo znalostní kvíz Moudrá sova i mezi seniory velmi oblíbené kuželky. Loni jsme s nimi měli velký úspěch,“ dodává Zuzana Pokorná z organizace GE Volunteers.

Na několikadenní pravidelné setkávání jezdí tým 6 až 8 zaměstnanců GE Money Bank. Pravidelnými hosty jsou v domově důchodců také v době Velikonoc a Vánoc.

O GE Volunteers

Dobrovolnická organizace GE Volunteers je důležitou součástí společenské odpovědnosti GE Money Bank. Každý rok odpracují zaměstnanci banky, jejich rodinní příslušníci a přátele na projektech zaměřených na podporu seniorů, znevýhodněných osob, dětí, vzdělávání a životního prostředí tisíce hodin. Počet akcí realizovaných každý rok v jednotlivých regionech už daleko překročil stovku. Na přímou pomoc je navázána i pomoc finanční z grantového Programu podpory potřebných.

GE Volunteers pomáhají seniorům v Domově svaté Zdislavy
 

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


 

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@ge.com

nebo Servis pro media na www.gemoney.cz.