GE Volunteers Elfun přispěje na bezpečnost dětí v automobilu částkou 200 tisíc korun

D:\Documents and Settings\123031701\Desktop\temporary\2009_05_26_TZ_GEM-Elfun_Besip_bezpecnost_na_silnici (6).rtf Dobrovolnické sdružení GE Volunteers Elfun, jako hlavní partner roadshow Bezpečně a hravě s nadací Besip, přispěje celkovou částkou 200 tisíc korun na zvýšení povědomí o bezpečném provozu na silnicích. Z toho 160 tisíc korun bude věnováno na pronájem simulátoru nárazů automobilu. Důraz celé roadshow zastřešené Ministerstvem dopravy a nadací Besip je kladen zejména na zvýšení bezpečnostních návyků dětí a celých rodin na cestách. První ze série akcí po celé České republice proběhne 31. května v Praze 11. V řadách organizátorů se jí bude účastnit také deset zaměstnanců GE Money - dobrovolníků ze sdružení GE Volunteers Elfun.

„V rámci dne Bezpečně a hravě s nadací Besip se snažíme nabídnout dětem i dospělým ukázky důležitých návyků, jakými jsou například správné poutání dětských autosedaček či bezpečné přecházení silnice, a dovedností, například poskytování první pomoci, nebo jim naopak zprostředkovat varovný prožitek v podobě nárazu v rychlosti 30 km/hod a záběrů z crash testů. Doufáme, že jim jednou v krizové situaci pomohou ochránit jejich zdraví,“
říká Tina Theodorou, manažerka CSR projektů GE Money Bank. „GE Volunteers Elfun se jako hlavní partner účastní této akce již podruhé. Cílem je prostřednictvím prevence chránit životy a zdraví lidí, zejména dětí, v silničním provozu,“ dodává Theodorou.

Bezpečnost provozu na silnicích v České republice se sice postupně zvyšuje, ale stále nedosahuje uspokojivé úrovně, zejména co se týče dětí. V roce 2007 zemřelo na českých silnicích 16 dětí do 15 let věku, z toho šest díky nesprávnému použití pásů. Rovněž policisté odhalili téměř dva tisíce přestupků spojených s bezpečností našich potomků. GE Volunteers Elfun se proto již podruhé v řadě účastní akce s názvem Bezpečně a hravě s nadací Besip, která je zaměřena na zvyšování bezpečnostních návyků rodin s dětmi v silničním provozu. Roadshow proběhne celkem v šesti městech po celé České republice. Jako první na programu je připraven dopravně - zábavní den jako součást dne dětí 31. května v Praze 11 na parkovišti v ulici Nad Opatovem.

Jako hlavní partner celé roadshow přispěje GE Volunteers Elfun částkou 160 tisíc korun na pronájem simulátoru nárazů. Ten bude součásti akce jako jedinečná možnost, jak účastníkům přímo přiblížit důsledky nárazu automobilu v rychlosti 30 km/hod. Kromě toho Elfun vyšle i deset dobrovolníků, kteří se na dopravně - zábavní roadshow budou organizačně podílet. GE Volunteers Elfun také poskytne řadu dárkových předmětů jako odměnu za aktivní účast na různých stanovištích, kde si účastníci poslechnou nejen důležité rady, ale také si je na místě vyzkouší v praxi.

Co je
GE Volunteers Elfun?
GE Volunteers Elfun sdružuje dobrovolníky z řad zaměstnanců GE Money v České republice. Cílem sdružení je podporovat společnost ve třech hlavních oblastech: děti a vzdělání, znevýhodnění spoluobčané a životní prostředí. Dobrovolníci z řad zaměstnanců GE Money se věnují desítkám aktivit, např. organizovanému dárcovství krve, sportovním, zábavním a vzdělávacím programům v základních školách, obnově lesního porostu na Pálavě, likvidaci kalamity v Tatrách atd. Ve sdružení působí dohromady téměř 400 zaměstnanců GE Money z České republiky.


Milan Kříž,
tiskový mluvčí GE Money